۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۳
کد خبرنگار: 5196
کد خبر: 84298306
۶ نفر

برچسب‌ها

تاکستان در وضعیت فوق قرمز کرونایی قرار گرفته است

قزوین - ایرنا - فرماندار شهرستان تاکستان گفت: با توجه به رنگ بندی کرونایی، این شهرستان در وضعیت فوق قرمز کرونایی قرار گرفته است و حالت ویژه به مدت ۱۰ روز در تاکستان اعلام می‌شود.

رضا طاهری روز شنبه با اعلام این مطلب افزود : پیرو جلسه ستاد کرونای استانی که با حضور اعضای شورای تامین استان برگزار شد و با توجه به وضعیت موجود، محدودیت های شدیدتری در سطح شهرستان تاکستان اعمال می‌شود.

رئیس ستاد کرونای تاکستان با اشاره به میزان بستری های کرونایی در این شهرستان یادآور شد:  تمام تخت های بستری مربوط به کرونا در بیمارستان های تاکستان تکمیل شده است و بیماران بدحال در انتظار بخش آی سی یو هستند؛  در همین راستا بیمارستان صحرایی در محل دانشگاه آزاد بر پا شده است.

 فرماندار تاکستان به محدودیت های اعمالی در ۱۰ روز آینده اشاره کرد و گفت: فعالیت کلیه اصناف به جز مشاغل ضروری مانند خواروبار، سوپرمارکت ها، میوه فروشی،  قصابی ها، پروتئین ها و نانوایی ها ممنوع خواهند بود.

به گفته وی تمامی اصناف و کسبه از ساعت ۲۲ به بعد به طور کامل تعطیل شده و کلیه رفت و آمدها در سطح شهر ممنوع است، افزود: خودروهایی که از ۱۰ شب تا سه بامداد اقدام به تردد کنند علاوه بر دوربین ها با حضور فیزیکی پلیس راهور نیز کنترل و جریمه خواهند شد.

طاهری با تاکید بر اینکه بانک ها در هفته پیش‌رو پذیرش مشتری نخواهند داشت و تمامی اقدامات باید به صورت الکترونیکی انجام شود، افزود: تمامی ادارات با یک سوم ظرفیت فعال خواهند بود و نانوایی‌ها نیز باید یک ساعت قبل از اذان مغرب به فعالیت خود پایان دهند.

به گفته وی آموزشگاه‌ها، باشگاه ها و سالن های ورزشی در هفته پیش رو تعطیل خواهند بود، افزود: برگزاری مراسم ختم در این هفته ممنوع است و مداحان حق هیچ گونه فعالیتی را در هفته جاری نخواهند داشت و مراسم تشییع و خاکسپاری نیز با حضور ۱۰ نفر از بستگان متوفی برگزار خواهد شد.

طاهری گفت: تیم نظارتی شامل ادارات صمت، بهداشت،  تعزیرات حکومتی و فرمانداری با جدیت تمام نظارت خواهند کرد و با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha