۶۰ مورد جدید کرونا مثبت در دشتی شناسایی شدند

بوشهر- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی استان بوشهر گفت: در ۴۸ ساعت گذشته ۶۰ مورد جدید مثبت کرونایی در این شهرستان شناسایی شدند که این آمار بسیارنگران کننده‌است.

پرویز احمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با احتساب این موارد، شمار مبتلایان به ویورس کرونا از ابتدای فروردین امسال تاکنون در شهرستان دشتی به ۵۴۲ نفر رسیده‌است.

وی اضافه کرد: همچنین در ۴۸ ساعت گذشته چهار نفر در بخش کرونای بیمارستان زینبیه شهر خورموج مرکز این شهرستان بستری و ۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری مووید ۱۹ فوت شدند.

احمدی ادامه داد: نام ۲ کودک ۱ و ۷ ساله در فهرست مبتلایان به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان دشتی دیده می‌شود.

وی با اشاره به روند فزاینده تعداد مبتلایان تاکید کرد: همه رده‌های سنی در تیررس تهاجم ویروس جهش یافته کرونا قرار دارند و کوچکترین سهل‌انگاری در جدی گرفتن توصیه‌های پیشگیرانه بهداشتی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای خانواده‌ها در پی داشته باشد.

احمدی تاکید  کرد: با وجود توصیه‌های مکرر و هشدارهای مستمر مسئولان و کارشناسان بهداشتی درمانی در مورد سرعت انتشار و بیماری‌زایی بسیار بالای ویروس جهش یافته، همچنان شاهد نقض شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی برخی از افراد و خانواده‌ها بویژه در زمینه تشکیل مجالس مهمانی و دورهمی و عدم استفاده از ماسک در ارتباطات اجتماعی هستیم که این امر خطری جدی برای تشکیل زنجیره‌های جدید و گسترده انتقال کرونا و ادامه روند فزاینده مبتلایان به این بیماری خواهد بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی به سرعت بالای انتشار ویروس جهش یافته اشاره کرد و از مردم شهرستان که همواره یار و مددکار حوزه سلامت بوده‌اند خواست ضمن توجه جدی به نکات بهداشتی پیشگیرانه و ایجاد تهویه مناسب در ساختمان از رفت و آمدهای غیر ضروری، حضور در تجمع‌ها و تشکیل دورهمی‌ها خودداری کنند.

احمدی ادامه داد: کرونای جهش‌یافته از قدرت انتقال و سرعت انتشار بسیار بالایی برخوردار است و شهروندان باید از سفرهای غیرضروری و تشکیل دورهمی‌ها و مجالس مهمانی پرهیز کنند زیرا کرونا در کمین همه ما است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha