۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84298168
۰ نفر

برچسب‌ها

آخرین وضعیت همه گیری کرونا در گرجستان

باکو – ایرنا – ستاد  عملیاتی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا در گرجستان امروز (شنبه) گزارش داد: در ۲۴ ساعت اخیر یک  هزار و ۲۱۹ مورد جدید ابتلای به کووید -۱۹ در سراسر این کشور به ثبت رسیده که ۹ نفر از آنها طی همین مدت جان باختند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری "نیوز گئورگیا" گرجستان، تاکنون در مجموع ۲۹۴ هزار و ۵۴۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۲۸۰ هزار و ۱۳۲ نفر از آنها درمان شده و سه هزار و ۹۲۵ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

در ۲۴ ساعت گذشته،  ۵۶ درصد ( ۶۷۶ نفر) ابتلای به ویروس کرنا در تفلیس پایتخت گرجستان به ثبت رسیده و در حال حاضر ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان در سراسر این کشور به ویروس کرونا نیز در حال درمان هستند.  

گرجستان با جمعیت نزدیک به چهار میلیون نفر از ابتدای بروز همه‌گیر بیماری کووید ۱۹ توانسته بود گامهای موثری برای مقابله با شیوع این بیماری در این کشور بردارد و یکی از کشورهای سبز از لحاظ همه‌گیر کرونا در منطقه به شمار می‌رفت.

سازمان‌های بهداشتی گرجستان در اوایل مهر ماه سال گذشته (۱۳۹۹) درباره افزایش موارد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور هشدار داده بودند و پزشکان نیز خواستار تجهیز و اختصاص مراکز درمانی و بیمارستان‌ها در این کشور برای ارایه خدمات به بیماران کرونایی شدند.

مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در گرجستان اگر چه در اوایل مهر ماه سال گذشته نزدیک به پنج هزار نفر بود، ولی این میزان در حال حاضر ۲۹۴ هزار و ۵۴۰ نفر اعلام شده  است.

  این در حالی است که تا به حال در مجموع ۲۷ هزار نفر، از جمله یک هزار و ۲۳۷ نفر در ۲۴ ساعت اخیر در مقابل ویروس کرونا در گرجستان واکسینه شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha