بهروزی‌راد: برنامه کمیته ملی‌پارالمپیک بر محور موفقیت در توکیو است

تهران- ایرنا- پارالمپین رشته قایقرانی با اشاره به اعزام او و سه ورزشکار دیگر به مسابقات کاپ جهانی مجارستان گفت: برنامه‌های فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک بسیار منسجم و در راستای موفقیت ورزشکاران در توکیو است.

به گزارش ایرنا، کاپ جهانی پاراقایقرانی که دومین مرحله انتخابی کسب سهمیه پارالمپیک توکیو است، ۱۸ تا ۲۷ اردیبهشت در مجارستان برگزار می شود. قرار است در این رقابت‌ها سه ورزشکار ایرانی حضور داشته و ۲ نفر از آنان برای کسب سهمیه توکیو تلاش می‌کنند. «شهلا بهروزی راد» و «مسعود قیصری» در کلاس kl۳ و «اسلام جاهدی» کلاس VL۲ در مسافت ۲۰۰ متر نفرات اعزامی به این تورنمنت هستند.

بهروزی‌راد در دوره گذشته سهمیه خود را قطعی کرده و قیصری و جاهدی نیز به دنبال کسب سهمیه در این رقابت‌ها هستند. 

«شهلا بهروزی‌راد» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور در این مسابقات اظهار داشت: یکی از برنامه های فدراسیون و کمیته ملی‌پارالمپیک آماده نگه داشتن ورزشکاران و حرکت بر محور برنامه‌ای است که به موفقیت در توکیو ختم شود.

وی افزود: این مسابقات برای من محکی است که میزان آمادگی را مشخص خواهد کرد و من نیازی به سهمیه آن ندارم زیرا ۲ سال پیش موفق به کسب این مهم شدم. کسب سهمیه من در دوره گذشته مسابقات موجب شد تا فدراسیون جهانی یک قایق ویژه با تخفیف به من اهدا کند.

وی ادامه داد: هر چند که این قایق چند ماه دیرتر به دست من رسید اما تمرین با آن موجب پیشرفت خواهد شد چون این قایق از جنس قایق‌هایی است که در مسابقات جهانی و پارالمپیک استفاده می‌شود. امیدوارم بتوانم با استفاده از آن خوشرنگ‌ترین مدال را برای ایران به ارمغان بیاورم. 

بهروزی‌راد با اشاره به احتمال کسب سهمیه بیشتر در این مسابقات کاپ جهانی مجارستان عنوان کرد: قیصری و جاهدی تمرینات و برنامه‌های زیادی برای رسیدن به سهمیه دارند و امیدوارم بتوانند مزد زحمات خود را بگیرند. اگر این مهم رخ دهد شمار سهمیه‌های قایقرانی ما در پارالمپیک به عدد سه خواهد رسید. 

تنها پارالمپین رشته قایقرانی از جمله ورزشکارانی بود که از سوی کمیته ملی پارالمپیک واکسن کرونا تزریق کرد. وی در این زمینه گفت: باید تشکر کنم از مسوولان که چنین تصمیمی برای ورزشکاران پارالمپیکی گرفتند. مرحله نخست واکسن در پانزدهم فروردین انجام و مرحله دوم آن نیز دهه دوم اردیبهشت تزریق می‌شود. بعد از تزریق واکسن شرایط باثباتی داشتم و امیدوارم بدنم حساسیتی به مرحله دوم آن نداشته باشد چون بعد از تزریق به کاپ جهانی اعزام خواهم شد. 

وی که در لیست ورزشکاران شانس طلایی پارالمپیک قرار دارد درباره میزان موفقیت خود در توکیو تصریح کرد: از لحاظ بدنی و روحی برای حضور در مسابقات پارالمپیک و جهانی آماده هستم. امیدوارم در پارالمپیک بتوانم مزد زحمات چند ساله خود را بگیرم. مربیان من در این چند سال زحمات زیادی کشیدند و کسب مدال طلا در توکیو پاسخ مثبتی به زحمات آنان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha