استاندار: کرمانشاه به قطب بزرگ پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به اقدامات در حال انجام برای حرکت به سمت توسعه صنعتی استان، گفت: بدون شک استان کرمانشاه در چند سال آینده به قطب اول صنعت حوزه نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل می‌شود.

به گزارش ایرنا، «هوشنگ بازوند» روز شنبه در نشست با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی، مدیران و کارشناسان این حوزه با اشاره به اقدامات در حال انجام برای حرکت به سمت توسعه صنعتی استان، افزود: باید با جدیت تمام این مسیر را برای رسیدن به برنامه ریزی های انجام شده دنبال و پیگیری کنیم و این مهم باید یکی از اولویت های اصلی حوزه اقتصادی استان باشد.

اکنون سه مجموعه پتروشیمی در استان کرمانشاه در حال بهره برداری است و کلینگ احداث یک مجموعه دیگر بهمن ماه سال ۹۹ توسط معاون اول رییس جمهوری در شهرستان اسلام‌آبادغرب به زمین زده شد.

استاندار کرمانشاه در ادامه همچنین بر ارایه خدمات بیشتر و گسترده تر به مردم و تعامل با سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی به منظور بسترسازی مناسب جهت تسهیل امور سرمایه گذاری و تلاش برای مانع زدایی و پشتیبانی از تولید تاکید کرد.

بازوند با اشاره به تلاش ها و اقدامات دکتر حاتمی معاون سابق هماهنگی امور اقتصادی استانداری از وی به عنوان مدیری بسیار خوب و با برنامه یاد کرد و گفت: باید از تلاش ها و اقدامات ایشان در طول تصدی این سمت برای تحقق برنامه ها، تداوم مسیر توسعه استان و روند کاهشی نرخ بیکاری به عنوان یکی از راهبردهای اصلی سه سال گذشته تقدیر و تشکر کنیم.

 وی در خصوص انتخاب دکتر باباخانی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی تصریح کرد: خیلی ها از جاهای مختلف برای این حوزه پیشنهادتی داشتند اما با توجه به توانمندی و تجارب نیروهای ارزشمند بومی استان به این جمع بندی رسیدیم که از داخل استانداری برای این حوزه معاونت انتخاب کنیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که آقای باباخانی را برای این پست که از نیروهای جوان، فعال و توانمند است، انتخاب کنیم.

مسیر توسعه استان به درستی انتخاب شده است

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش مسیر انتخاب شده برای حرکت به توسعه اقتصادی استان را مسیری درست و قابل قبول عنوان کرد و گفت: نتایج بسیار خوبی در حوزه اقتصادی استان به ویژه کاهش نرخ بیکاری در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ با اجرای اقدامات و برنامه ها اثربخش، ریل گذاری صحیح و همچنین تلاش های تیم کارشناسی اقتصادی استانداری به دست آمده که باید همین مسیر را هرچه بیشتر تقویت و پربارتر کنیم.

بازوند ادامه داد: در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ نتایج بسیار خوبی در خصوص کاهش نرخ بیکاری برای استان محقق شد اما در ۱۳۹۹ با توجه به شرایط سخت کرونا و از دست رفتن بسیاری از مشاغل به جهت وجود همین بیماری اگر به کاهش نرخ بیکاری سه درصدی نرسیدیم اما بیکاری استان بازهم در این سال سخت حدود یک درصد کاهش پیدا کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان برای ارائه خدمات به استان های همجوار گفت: چهار استان همجوار استان با کرمانشاه حدود ۲ ساعت فاصله دارند که استان از دیرباز مرکز ثقل غرب کشور بوده و در حال حاضر هم این جایگاه را دارد و این موضوع نشان می دهد که باید تلاش کنیم که محور توسعه کرمانشاه را که همان خدمات است را تقویت کنیم.

کشاورزی از محورهای توسعه استان است

استاندار کرمانشاه در ادامه همچنین کشاورزی را یکی از محورهای توسعه استان دانست و گفت: در حال حاضر برنامه های بسیار خوبی از جمله طرح سامانه گرمسیری در استان در حال انجام است لذا با توجه به این برنامه ها آینده بسیار درخشانی در انتظار بخش کشاورزی استان است.

بازوند برنامه های اجرا شده در استان را بسیار ارزشمند و قابل توجه دانست و  افزود: با توجه به نزدیک شدن به پایان کار این دولت بعضی از افراد به دنبال ایجاد فضای تخریب و نقد غیر سازنده هستند اما باید همچنان روی تعهد و عهدی که با مردم بستیم تا لحظه آخر برای آنها کار کنیم و مردم احساس کنند که همچنان بدون هیچ گونه کم کاری در کنارشان هستیم.

وی اظهار داشت: هم چنانکه در روز اول اعلام کردیم که کنار مردم خواهیم بود این روند مدیریتی را تا پایان کار این دولت ادامه خواهیم داد و در وقوع سهمگین زلزله استان به مردم شریف استان نشان دادیم که تا پایان کار زلزله در کنار زلزله زدگان ایستادیم و لحظه ای امورات آنها را رها نکردیم.

وی از همه مدیران استان خواست که با جدیت تمام نسبت به حل مشکلات مردم کوشا باشند و با تلاش ویژه نسبت به تحقق خواسته هایشان عمل کنند و در ملاقات های عمومی در راستای بسترسازی مناسب جهت رسیدن مردم به مطالبات خود نهایت اهتمام را بکار گیرند.

مردم کرمانشاه قدرشناس هستند

بازوند در ادامه با اشاره به برنامه های کاری خود در سنوات گذشته در استان های مختلف تصریح کرد: مردم استان کرمانشاه مردمانی بسیار خوب و قدرشناسی هستند و اگر زمانی در خصوصیات و ویژگی های خوب استان هایی که در آنها بوده ام از من بپرسند حتماً جواب من مردم کرمانشاه خواهد بود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص استان کرمانشاه مبنی بر "کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است" افزود: نوع برخورد و رفتار خوب مردم کرمانشاه تفسیر این فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی است که مجموعه مدیریتی استان وظیفه دارند آنچه که در توان دارند برای حل مشکلات مردم بکار گیرند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین خواستار احترام گذاشتن واقعی به سرمایه گذاران با انجام دادن به موقع کارها و کوتاه شدن روند اداری شد و اظهار داشت: واقعیت این است که احترام به یک سرمایه گذار خودش یک مانع زدایی و پشتیبانی از تولید است زیرا با این نوع برخورد انگیزه سرمایه گذار و بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در یک استان دو چندان می شود لذا همه وظیفه داریم که در راستای افزایش بخش تولید و جذب سرمایه گذاری در استان نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

بازوند در پایان سخنان خود گفت: با توجه به اینکه فرصت زیادی برای پایان کار این دولت باقی نمانده است لذا همه باید تلاش کنیم که با یک حرکت جهادی و شبانه روزی، شرایط مطلوب و قابل توجهی را برای تحویل به دولت بعدی و تیم مدیریتی آینده استان فراهم سازیم تا بسترهای لازم برای حرکت به سمت آبادانی و پیشرفت روزافزون این استان هر چه بیشتر مهیا شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha