ورزشکاران پس از دریافت واکسن کرونا: استرس نداریم

تران- ایرنا- ورزشکاران المپیکی کشور پس از دریافت مرحله نخست واکسن کرونا اعلام کردند که با دریافت واکسن کرونا با آرامش بیشتر و بدور از استرس تمرینات خود را برای حضور موفق در المپیک توکیو دنبال می‌کنیم.

به گزارش ایرنا،  تمرینات ورزشکاران المپیکی با شیوع ویروس کرونا برای حضور در المپیک توکیو  با چالش روبرو شد تا اینکه مرحله نخست واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی که از سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شده است امروز شنبه ورزشکاران جامانده در برخی رشته‌های المپیکی واکسینه شدند و از دغدغه آنها برای ادامه تمرینات کاسته شد.  

در این میان «حمیده عباسعلی» عضو تیم ملی کاراته که در ستاد پزشکی ورزشگاه آزادی واکسینه شد، گفت: دیگر دغدغه‌ای ندارم و به هدف اصلی‌ام که المپیک است فکر می‌کنم. همیشه این استرس را داشتیم که ویروس وارد بدنمان شود و آسیب ببینیم که در آن صورت از تمرینات دور می‌شدیم. از تلاش‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در این زمینه قدردانی می‌کنم.

نخستین زن مدال‌آور ایران در کاراته قهرمانی جهان می‌گوید: واکسینه شدن ورزشکاران اعزامی اتفاق  بسیار ارزشمندی بود و باعث می‌شود که بتوانیم به دور از استرس تمرینات خود ادامه دهیم.

«سجاد مشایخی» عضو تیم ملی بسکتبال هم حمایت نهادهای ورزشی را در راستای واکسینه شدن گام بسیار بزرگی برای ورزشکاران عنوان کرد و گفت: کمک کرد تا بتوانیم به دور از استرس و در شرایط عادی‌تری به تمرینات خود بپردازیم.

وی اظهارامیدواری کرد که همه مردم و سایر ورزشکاران ایران واکسینه شوند و به زودی شر این ویروس از کشورمان دور شود و بتوانیم به زندگی عادی برگردیم.

«نجمه خدمتی» بانوی تیرانداز و نخستین ورزشکاری که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد گفت: با تدابیر اتخاذ شده، واکسیناسیون را انجام دادم و از این به بعد با آرامش بیشتری تمریناتم را پیگیری می‌کنم.

نخستین طلایی ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره‌جنوبی ادامه داد: از اینکه شرایط برای واکسیناسیون ورزشکاران اعزامی به بازی‌های المپیک مهیا شده از مسوولان ورزش کشور سپاسگزارم.

«حسن تفتیان» عضو تیم ملی دو ومیدانی هم گفت: ایران جز معدود کشورهایی است که ورزشکارانش را در اولویت انجام واکسیناسیون قرار داده است. انجام واکسیناسیون به ورزشکاران و عوامل فنی به ورزش کمک بسیاری می‌کند.

مرحله نخست واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی که از سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شده است امروز شنبه ورزشکاران جامانده در برخی رشته‌های المپیکی واکسینه شدند. برخی از این ورزشکاران در رشته‌های کشتی، ژیمناستیک، تیراندازی، قایقرانی و وزنه‌برداری هستند.

همچنین مرحله دوم واکسن کرونا ٢٨ روز دیگر پس از دریافت مرحله نخست به ورزشکاران المپیکی تزریق می‌شود.

بر این اساس حدود ٣٠٠ نفر از کاروان المپیکی ایران به توکیو واکسن کرونا از نوع سینوفارم دریافت کردند.

تاکنون ۵۹ سهمیه توسط ورزشکاران در ۱۳ رشته کسب شد که آخرین سهمیه را هم «مهدی پیرجهان» دونده ۴۰۰متر با مانع  با قهرمانی در مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا (ع) از طریق رنکینگ سهمیه المپیک کسب کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha