همزمان با موج چهارم کرونا؛ موج همدلی دوباره در لارستان راه افتاد

لارستان- ایرنا-کرونای مرگبار همچنان بی رحمانه جان و مال و معیشت مردم در اقصی نقاط کشورمان را نشانه رفته اما در چنین شرایط خاص و پراضطرابی مردم نوع دوست و نیک اندیش لارستانی در آستانه ماه ضیافت الهی با توزیع کمک های مومنانه باردیگر نمایشی از جلوه های همدلی و همنوایی با آسیب دیدگان به راه انداخته اند.

مردم لارستان که همواره در زمینه نیک اندیشی و خیراندیشی در کشور و استان فارس زبانزد بوده ؛ در آستانه ماه مبارک رمضان و همزمان با موج چهارم کرونا، این تهدید را به فرصتی برای جلوه‌گر ساختن عینی نوعدوستی و کمک به نیازمندان تبدیل کردند.

در حالی که موج فزآینده کرونا با گستره ای وسیع تر و پرنفوذتر از قبل بر شهرهای مختلف کشور و از جمله لارستان و جنوب فارس  سایه گسترده است مسئولان و ستاد مدیریت کرونا نیز ناچار به اعمال محدودیت هاو ممنوعیت های شدید برای قطع زنجره این ویروس شده اند.

اما در این میان جرقه ای از امید و پیوندهای عمیق نوع دوستی و موجی از همنوایی و همدلی وصف ناپذیر در این خطه بار دیگر شکل گرفته و همت بلند نیک اندیشان این تهدید و مصیبت را به فرصت تبدیل کرده اند.

خیران لارستانی از زمان شیوع کرونا به یاری نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از این ویروس شتافتند و تاکنون طی چندین مرحله و در قالب کمک های مومنانه بیش از صدها میلیارد ریال برای تامین اقلام بهداشتی و تجهیزات بیمارستانی و تهیه و توزیع بسته های معیشتی به مصیبت دیدگان و آسیب دیدگان ناشی از کرونا کمک کرده اند.

توزیع ۲ هزار بسته معیشتی

فرمانده سپاه ناحیه لارستان در این زمینه گفت: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و با همکاری سپاه فجر استان فارس، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و خیرین و  نیک اندیشان ین شهرستان بیش از ۲ هزار بسته معیشتی تهیه و در بین نیازمندان وآسیب دیدگان ناشی از کرونا توزیع خواهد شد.

سرهنگ پاسدارعیسی افسری شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بسته های معیشتی تهیه شده شامل ارزاق اساسی از جمله برنج، روغن،شکر، خرما، حبوبات و ماکارونی به ارزش هر بسته ۳۵۰هزار تومان است.

وی بیان کرد: وضعیت حاکم ناشی از هجوم ویروس کرونا بر منطقه امکان برپایی سفره های افطار در ماه ضیافت الهی را تا حدودی سخت و ناممکن کرده است و توزیع بسته های معیشتی به صورت بسته بندی و در قالب غذای گرم و همچنین با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بین محرومان و افراد نیازمند انجام خواهد شد.

وی گفت: همچنین در کنار توزیع این بسته های معیشتی سایر کمک های مومنانه از جمله تهه جهیزیه نوعروسان نیازمند، آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد و نیز جهت دهی کمک مومنانه در تقویت طرح شهید سلیمانی برای کاهش موج ویروس کرونا و کمک به افراد آسیب دیده از این بیماری از دیگر برنامه ها مهم ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان در طول ماه مبارک است.

سرهنگ افسری با اشاره به ظرفیت های عظیم معنوی ماه مبارک رمضان واجرای طرح اکرام ایتام و محسنین نیز گفت: برای اجرای پویش ایران مهربان تفاهم نامه ای بین ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان و کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان به امضا رسید که بر اساس آن هر پایگاه مقاومت در مساجد و محلات با مشارکت اهالی حوزه استحفاظی پایگاه ، حمایت از ۱۰ یتیم و یا مددجوی کمیته امداد امام خمینی را با پرداخت مالی حدود ۱۰ هزار تومان بر عهده خواهد گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی مساجد، مقرر شد مسئولان اجتماعی پایگاه های مقاومت بسیج، فرم های مربوط به این طرح را به صورت محله محور و خانه به خانه در بین شهروندان توزیع کنند.

وی افزود: شهروندان نیک اندیش و داوطلب در سراسر لارستان برای حمایت مادی و معنوی از ایتام و مددجویان می توانند پس از تکمیل فرم، آن را به پایگاه مقاومت محله خود تحویل داده و ضمن شرکت در این امر خیر و خداپسندانه ،لذت یتیم نوازی و حمایت از محسنین را دریابند.

مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان اعلام کرده اند که گنجایش بیمارستان امام رضا (ع) و حتی اورژانس این مرکز درمانی به طور کامل تکمیل شده و هم اینک جایی برای بستری بیماران نیست.

هم اینک ۱۰ تخت سی سی یو ، ۱۴ تخت پست سی سی یو و ۹ تخت آی سی یو تکمیل شده و ۱۲ بیمار نیز در اورژانس و راهروهای بیمارستان نیز بستری شده اند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: به دنبال افزایش میزان تخت های بیمارستانی هستیم و قرار هست که بخش قدیم زنان این بیمارستان با توجه به افزایش روزافزون مراجعه کنندگان و بستری ها نیز برای بیماران کرونایی اختصاص یابد.

شمار فوتی های ناشی از کرونا در شهرستان های لارستان ، خنج و اوز نیز تاکنون ۱۸۲ نفر اعلام شده است.

تعداد بهبودیافتگان این سه شهرستان نیز تاکنون هشت هزار و ۲۷۲ نفر است.

لارستان به مرکزیت شهر لار از شهرستان های جنوبی فارس است که مرکزآن حدود ۳۸۰ کیلومتر با شیراز فاصله دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha