مدیرعامل آبفا ایلام: صرفه‌جویی تنها راه عبور از بحران آب است

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به کاهش بارندگی و سطح پایین منابع آبی در استان گفت: صرفه‌جویی تنها راه عبور از بحران آب است.

به گزارش ایرنا، نورالله تیموری روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در حال حاضر شهر ایلام با کمبود ۲۰۰ لیتر آب در ثانیه مواجه است و شیوع ویروس کرونا نیز بر مصرف بالای آب تاثیر گذاشته است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های فعلی جوابگوی نیاز روز افزون و رشد بی‌رویه جمعیت مرکز استان نیست، افزود: با وجود اینکه همواره تلاش شده تا خدمات‌رسانی به بهترین شکل به مشترکان ارائه شود بدین منظور این شرکت برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدت جهت رفع کمبود آب شهر ایلام در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان ایلام تاکید کرد: کار مطالعاتی و اجرایی جهت افزایش ظرفیت تامین آب هم اکنون در دستور کار و در مرحله اجرا می باشد و در صورت تامین اعتبار بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و با اجرای این طرح سال آینده مشکل کمبود آب در شهر ایلام برطرف شود.

تیموری یادآور شد: یکی دیگر از راه های به حداقل رساندن قطعی آب یا افت فشار در سطح شهر  اعمال مدیریت فشار و چاره ای جز آن هم نداریم برای مدیریت این موضوع، در هنگام شب مجبور به کم کردن خروجی تمام مخازن شهر هستیم.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان خروجی مخازن(بخاطر ذخیره سازی) از ساعت ۱۲ تا ۳ بامداد کم می شود و از ساعت ۳ تا اذان صبح دوباره خروجی مخازن باز می شود و طبعا مناطق مرتفع بیشتر با کمبود فشار مواجهه می شوند.

مدیرعامل آبفا ایلام با بیان اینکه بهینه سازی و تغییر الگوی مصرف در بخش آب شرب همواره مورد تاکید بوده بیان داشت: پرسنل شرکت در طول شبانه روز و با تمام توان از هیچ تلاش و کوششی در جهت تامین آب سالم و بهداشتی دریغ ننموده و انتظار داریم همه ی همشهریان عزیز در این امر ما را یاری تا بتوانیم توزیع آب بصورت عادلانه انجام دهیم.

تیموری خواستار نهایت همکاری شهروندان، دستگاههای اجرایی و ارگانهای دولتی در مصرف آب جهت عبور از بحران کم آبی تابستان شد و گفت: مشارکت عمومی مشترکین در صرفه جویی مصرف آب یکی از عوامل اصلی موفقیت در مدیریت منابع آبی است.

۱۹۵ هزار مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha