۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 84298094
۰ نفر

برچسب‌ها

اعضای تحت تعقیب سارقان مسلح در البرز دستگیر شدند

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز اعلام کرد که ۲ نفر اعضای تحت تعقیب یک باند سرقت مسلحانه در البرز شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سرهنگ محمد نادربیگی اظهار داشت که  در پی  دستگیری ۱۱ نفر از اعضای باند سارقان مسلح منازل در استان های البرز و تهران در اسفند ماه سال گذشته ، تحقیقات پلیسی در خصوص شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه یافت  که ۲ نفر  دیگر اعضای اصلی این باند شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.
وی گفت که  در بازرسی از متهمان یک قبضه اسلحه، بی سیم دستی، کلاه گیس، مقادیری اموال مسروقه و دسته کلید کشف شد که در تحقیقات پلیسی اعتراف کردند با همدستی سایر اعضای باند که قبلا دستگیر شده اند ، با شناسایی سوژه های خود در نقاط مختلف شهرهای استان تهران و البرز اقدام به سرقت های مسلحانه منزل کرده  اند.

سارقان اعتراف کردند که  با تخریب درها ، وارد منزل شده و با بستن دست و پا و دهان مالباختگان، اموالی از قبیل طلا و لوازم برقی با ارزش و سبک را سرقت کرده و متواری می شدند.
 نادربیگی افزود:  ۲ دستگاه خودروی سمند و پژو پارس نیز شناسایی و مشخص شد که با استفاده از پلاک های جعلی که  از ۲ دستگاه خودرو در کرج به سرقت رفته است به صورت باندی و در گروه های پنج و ۶ نفره وارد منازل که اغلب ویلایی بودند شده و اقدام به سرقت می کردند.
وی با بیان این که متهمان علاوه بر سرقت های مسلحانه ، به صورت عادی وارد منازلی که ساکنان آن حضور نداشتند شده و اموال شهروندان را سرقت می کردند گفت: متهمان تا کنون به ۳۵ فقره سرقت مسلحانه و عادی اعتراف کردند که با اقدامات صورت گرفته ، ۶ فقره از سرقت های مسلحانه و ۱۶ فقره از سرقت های عادی در استان های البرز و تهران کشف و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.
نادربیگی با بیان این که بر اساس نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه تا کنون بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب کرج دستور چاپ تصاویر بدون پوشش ۲ نفر از متهمان این پرونده را در رسانه های جمعی صادر کرده است، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا از سوی این متهمان مورد سرقت قرار گرفته اند درخواست کرد تا برای پیگیری شکایت خود و تشکیل پرونده به اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج - میدان طالقانی –ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha