رشد حدود ۴۵ درصدی جواز تاسیس صنعتی در سال "جهش تولید"

تهران- ایرنا- در حالی سال ۹۹ را به پایان رساندیم که بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت حاکی از رشد ۴۴.۹ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی در هم‌سنجی با سال ۹۸است؛ آمارهایی که تحقق شعار جهش تولید را نوید می‌دهد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در سال ۹۹ تعداد ۴۱ هزار و ۳۴۳ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر شد که در مقایسه با سال پیش از آن و صدور ۲۸ هزار و ۵۳۸ فقره جواز تاسیس، رشد ۴۴.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

سرمایه گذاری مجوزهای یاد شده ۶۸۷ هزار و ۷۶۹ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که حاکی از رشد ۸۷ درصدی است.  همچنین مجوزهای صنعتی مذکور زمینه اشتغال ۹۲۴ هزار و ۳۹۵ نفر را فراهم می‌کند.

رشد ۱۰ درصدی پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی

برپایه این گزارش، در سالی که گذشت هفت هزار و ۴۷۳ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شد که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

سرمایه‌گذاری این پروانه‌ها با رشد چشمگیر بیش از ۲۰۰ درصدی در مقایسه با سال ۹۸ به ۲۰۶ هزار و ۹۶۷ میلیارد تومان رسید.

رشد سرمایه‌گذاری در مدت مذکور به دلیل صدور پروانه بهره‌برداری شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس، شرکت کود شیمیایی اوره لردگان، پالایش نفت امام خمینی شازند و مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب است.

همچنین اشتغال ۱۴۲ هزار و ۱۴۱ نفری از محل این پروانه‌های بهره‌برداری ایجادی و توسعه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

صدور هزار و ۲۰ فقره پروانه اکتشاف معدنی

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، همچنین حاکی از صدور یک‌هزار و ۲۰ فقره پروانه اکتشاف معدنی در سال ۹۹ و رشد ۶.۳ درصدی آن است.

پارسال صدور گواهی معدنی با رشد ۵.۷ درصدی به ۵۳۶ فقره و هزینه عملیات اکتشاف نیز با رشد ۳۹.۵ درصدی به یک‌هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال افزایش رسید.

بررسی آمارها در سالی که گذشت، حاکی از صدور ۶۸۰ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی و رشد ۱۸.۱ درصدی آن است.

اشتغال این پروانه‌ها نیز با رشد ۱۵.۴ درصدی به پنج هزار و ۵۱۶ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha