صلاحیت ۸۱۹ داوطلب عضویت در شوراهای مشهد در دست بررسی است

مشهد- ایرنا- رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان مشهد گفت: رسیدگی به صلاحیت ۸۱۹ داوطلب عضویت در ششمین دوره شوراهای شهری مشهد، رضویه و ملک‌آباد، توسط هیات نظارت این شهرستان در حال بررسی است.

سید علی بامشکی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از اتمام رسیدگی به صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای شهر در هیات اجرایی شهرستان، نتیجه آن در ۲۲ فروردین ماه به هیات نظارت ارسال و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در این هیات آغاز شده است.

وی ادامه داد: ملاک احراز و تایید صلاحیت این داوطلبان، استناد به استعلام از مراجع ذیربط در ماده ۴۹ و دارا بودن شرایط مندرج در ماده ۳۰ و ۳۳ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، به دور از گرایش ها و سلایق سیاسی مورد تایید نظام است.

رییس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان مشهد گفت: بررسی، احراز و تایید صلاحیت افراد طی ۱۴ روز انجام و نتیجه آن در تاریخ مقرر به فرمانداری شهرستان اعلام خواهد شد.

وی افزود: افرادی که به نتیجه بررسی صلاحیت در هیات اجرایی و هیات نظارت اعتراض دارند می‌توانند به استناد تبصره ۱ ماده ۵۳ ظرف چهار روز شکایت خود را به هیات نظارت استان مستقر در استانداری خراسان رضوی یا مطابق تبصره ۲ به هیات اجرایی مستقر در فرمانداری مشهد تسلیم نمایند.

بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی از مجموع هزار و ۶۲ داوطلب ثبت نام شده در شهرستان مشهد صلاحیت ۱۶۱ نفر معادل ۱۵ درصد در هیات اجرایی شهرستان رد شده است که این تعداد مربوط به سه شهر مشهد، ملک آباد و رضویه می باشد. همچنین مجموع داوطلبان انصرافی و ردصلاحیت شده در شهرستان مشهد ۲۴۳ نفر می باشد.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و ملک آباد حدود ۴۰۰ روستا و ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha