راهیابی چهار آزادکار به نیمه‌نهایی کشتی قهرمانی آسیا

تهران-ایرنا- سی و چهارمین دوره مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا، امروز (شنبه) در آلماتی قزاقستان آغاز شد و چهار نماینده کشورمان در وزن‌های ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۷ به نیمه‌نهایی راه یافتند.

به گزارش ایرنا،  سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا با برگزاری مسابقات  اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم در شهر آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است و علیرضا سرلک، مرتضی قیاسی، علی سوادکوهی و علی شعبانی کشتی‌گیران کشورمان موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شدند.

 نتایج پنج کشتی‌گیر ایرانی تاکنون به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید.

وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر از سد محمد بیلال از پاکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله مقابل یوتو تاکشیتا از ژاپن قرار می گیرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۲ کریم حوجاکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل علی بیک عثمان‌اف از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.  قیاسی در این مرحله به مصاف تاکوتو اوتوگورو قهرمان جهان از ژاپن می‌رود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین حسینی دور دور اول با نتیجه ۳ بر یک مقابل کاران از هند مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر هندی در مرحله یک چهارم نهایی، حسینی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۹کیلوگرم علی سوادکوهی در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر از سد ریوکی یوشیدا از ژاپن گذشت.  وی در دور بعد مقابل سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل گلیم جان یوزربایف از قزاقستان قرار می‌گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مین وون سئو از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف ساتیوارت کادیان از هند می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha