سرلشکر صفوی: ارتش نگهبان ملت و حافظ اساس استقلال کشور است 

تهران- ایرنا- دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تبریک روز ارتش گفت: ارتش نگهبان ملت و حافظ اساس استقلال کشور است و سپاه و ارتش، نماد قدرت و اقتدار ملت بزرگ ایران هستند و بی شک  دشمنان ملت و انقلاب کشور عزیزمان ایران از وجود ارتشی مقتدر و سپاهی نیرومند بیش از پیش نگران هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی به مناسبت ۲۹ فروردین ماه روز ارتش در پیامی تبریکی به سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نوشت: یکی از برجسته‌ترین اقدامات و دوراندیشی‌ها و ابتکارات معمار کبیر انقلاب اسلامی، نامگذاری این روز به نام ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی است، که نشان از اهمیت و جایگاه خاص ارتش در نظام جمهوری اسلامی ایران و دفاع از کشور دارد.

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد سلیمانی افزود: این اقدام مبارک حضرت امام (ره)  به مرور زمان و در حوادث و برهه‌های حساس انقلاب به‌ویژه در امتحان بزرگ هشت ساله دفاع مقدس جلوه‌ای نو از ارتشی انقلابی و اسلامی را در اذهان ملت بزرگ ایران نوید داد.  

رحیم‌صفوی تصریح کرد: از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هم‌افزایی قدرت میان ارتش دلاور و سپاه سلحشور است و استراتژِی هماهنگی مابین نیروهای مسلح علاوه بر آنکه باعث بروز هم افزایی قدرت و تاثیرگذاری این دو نیروی انقلابی بر یکدیگر شده، موجبات گسترش آمادگی‌های دفاعی کشور و عمق بخشی برای دفاع همه جانبه را فراهم می‌کند.

وی در این پیام خاطرنشان کرد: ارتش نگهبان ملت و حافظ اساس استقلال کشور است و سپاه و ارتش، نماد قدرت و اقتدار ملت بزرگ ایران هستند و بی شک  دشمنان ملت و انقلاب کشور عزیزمان ایران از وجود ارتشی مقتدر و سپاهی نیرومند بیش از پیش نگران هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: همکاری، هماهنگی و توسعه مناسبات مابین ارتش دلاور و سپاه سلحشور در همه سطوح باعث هم‌افزایی قدرت و تاثیر گذاری این دو نیروی انقلابی بر یکدیگر  و گسترش آمادگی‌های دفاعی کشور در برابر دشمنان و زیاده خواهان ‌خواهد شد و موجبات رضایت امام امت و فرمانده معظم کل قوا را فراهم خواهد کرد و این اتحاد استراتژیک و پیوند پایدار از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

رحیم‌صفوی یادآور شد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با دارابودن نیروی زمینی قدرتمند، نیروی هوایی وفادار به اسلام و وطن و نیروی دریایی مقتدر و تلاشگر و همچنین نیروی پدافند هوایی  هوشمند و هوشیار، همواره در طول حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منشاء خدمات بسیاری شده است و بزرگترین حماسه تاریخ ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیروزی‌های غرورآفرین برابر ارتش بعث عراق در عملیات‌های مختلف دفاع مقدس نمایان شد.

وی در این پیام عنوان کرد: نگاه به آینده و ساختن آینده در کنار افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی موثر برای ارتش جمهوری اسلامی ایران یک اصل است، جنگ‌های آینده جنگ‌های فناورانه و تکنولوژی محور است و تلاش ارتش جمهوری اسلامی ایران در مجهز شدن به تکنولوژی‌های نوین و دسترسی به علوم و فناوری‌ها، تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای در سطح ارتش‌های منطقه قابل تجلیل است.

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد سلیمانی افزود: امروز بیش از گذشته توسعه توان رزمی و دفاعی و تلاش برای افزایش قدرت بازدارندگی ناشی از توان سخت‌افزاری در کنار بصیرت انقلابی و دینی مورد انتظار فرماندهی معظم کل قوا از نیروهای مسلح انقلابی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

رحیم‌صفوی در این پیام با تبریک فرا رسیدن ۲۹ فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران  این روز را به وی، فرماندهان و پرسنل ارتش جمهوری اسلامی تبریک گفت و برای آن فرمانده مومن، خردمند و شجاع، سربلندی و عاقبت بخیری تحت عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تبعیت از رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) مسالت کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha