۱۸۰۴ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به آبیاری نوین مجهز شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تداوم خشکسالی و کاهش بارش‌ها گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۸۰۴ هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان به شبکه آبیاری نوین تجهیز شد.

عطاءالله ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این سطح ۸۵۵ هکتار به شبکه آبیاری بارانی، ۹۱۶ هکتار به شبکه آبیاری موضعی و ۳۳ هکتار به شبکه آبیاری چندفشار مجهز شد.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان در سال‌جاری نیز تجهیز یک‌هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی به شبکه آبیاری نوین را در دستور کار قرار داده است.
ابراهیمی تصریح کرد: لایروبی ۶۰ قنات، احداث پنج هزار متر کانال و پوشش نهرهای سنتی، اجرای ۱۰ هزار متر انتقال آب با لوله، تجهیز و نوسازی ۵۰ هکتار از زمین‌های پایاب سدها، احداث ۱۰۰ هکتار شبکه آبیاری و زهکشی، مطالعه و اجرای طرح‌های کوچک زودبازده و تامین سه میلیون متر مکعب آب جزو برنامه‌های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری قرار دارد.
به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۶۷ هزار بهره‌بردار با تولید سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات در حوزه کشاورزی استان فعال است.
چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون‌بر ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha