طرح هادی ۹۷ روستای میاندوآب‌ نیاز به بازنگری دارد

مهاباد- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میاندوآب‌ با اشاره به پایان یافتن افق ۱۰ ساله در طرح‌های هادی روستایی، گفت: طرح هادی در ۹۷ روستای این شهرستان نیاز به بازنگری دارد که در صورت تامین اعتبار اجرایی می‌شود.

حق‌وردی هادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق قانون، بازنگری های مورد نیاز در طرح هادی روستایی به دنبال تحولات جمعیتی و تغییر شرایط مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و کالبدی روستاها، انجام می شود که در جریان روند تهیه این طرح ها، ضمن نقشه برداری مجدد و انجام مطالعات آماری و میدانی، کلیه اطلاعات روستاها به روز شده و بر مبنای شرایط جدید، برای یک دوره ده ساله دیگر برنامه ریزی و طراحی می شوند.

وی اضافه کرد: برهمین اساس پیش بینی شده است در سال‌جاری نقشه طرح هادی در ۹ روستای میاندوآب‌ بازنگری ‌شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میاندوآب‌ با بیان اینکه تاکنون طرح هادی در ۵۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان اجرا شده‌است، افزود: این میزان، ۳۵ درصد روستاهای میاندوآب‌ را شامل می‌شود.

هادی بیان کرد: همچنین از ۱۶۶ روستای بالای ۲۰ خانوار میاندوآب، در ۱۶۴ روستا نقشه طرح هادی تهیه شده و ۲ روستا باقی مانده که تعداد خانوار در آنها به ۲۰ مورد رسیده، در دست مطالعه است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی میاندوآب‌ گفت: برای اجرای طرح هادی در سه روستا نیز ۱۲ میلیارد ریال اعتبار ملی تخصیص یافته که هم‌اکنون در دست اجراست.

هادی با اشاره به محدودیت‌های مالی کشور طی سال‌های گذشته، اظهار داشت: در این راستا توسعه و آبادانی روستاها از سوی دولت با اختصاص قیر رایگان در دستور کار قرار دارد که با در نظر گرفتن سهمیه برای روستاها با مشارکت دهیاری‌ها اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در روستاهایی که مشارکت اهالی و دهیاری‌ها بیشتر باشد قیر رایگان بیشتری اختصاص می‌یابد، گفت: تاکنون در ۴۹ روستای میاندوآب‌ با جذب قیر رایگان به مساحت ۶۳۰ هزار متر مربع آسفالت معابر با هزینه ۱۶۲ میلیارد ریال اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری نیز به ۱۰ روستای این شهرستان قیر رایگان اختصاص می‌یابد، افزود: با تخصیص این میزان قیر، ۶۳ هزار متر مربع از معابر روستاها با اعتبار ۴۳ میلیارد ریال آسفالت می‌شود.

به گزارش ایرنا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) و با افتتاح حساب ۱۰۰ نزد بانک ملی ایران در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ به عنوان اولین نهاد عمرانی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس شد و از ۲۱ تا ۳۱ فروردین به عنوان دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) نامگذاری شد.

شهرستان میاندوآب با ۱۹۸ روستا و با جمعیتی بالغ بر ۲۸۵ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده که جمعیت شهری و روستایی آن یکسان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha