تعداد مبتلایان روزانه کرونا در ترکیه از ۶۳ هزار نفر فراتر رفت

ایرنا، آنکارا- تعداد مبتلایان روزانه کرونا در ترکیه که در روزهای اخیر از ۶۰ هزار نفر فراتر رفته بود، شب گذشته با اعلام آمار ۶۳ هزار و ۸۲ نفر یک رکورد جدید را ثبت کرد.

بنا به اعلام وزارت بهداری ترکیه، در روز گذشته ۳۲۰ هزار و ۷۸ تست کرونا در ترکیه انجام و مشخص شد که ۶۳ هزار و ۸۲ نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند. این بیشترین میزان ثبت شده آمار رسمی مبتلایان به کرونا در طول ۲۴ ساعت بعد از شیوع این بیماری در ترکیه است.

در پی افزایش موارد شیوع کرونا در ترکیه و پس از اعلام براشته شدن برخی محدودیت ها و عادی سازی های مختلف از سوی دولت آنکارا و رسیدن تعداد مبتلایان روزانه به رقم ۵۰ هزار نفر، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه بار دیگر روز سه شنبه تعطیلی نسبی را در ترکیه اعلام کرد.

منطبق با تدابیر اتخاذی ممنوعیت تردد روزانه در سطح ترکیه از ساعت هفت عصر تا پنج صبح می باشد و دو روز آخر هفته ممنوعیت عمومی تردد در سطح کشور اجرا می شود. علاوه بر این بار دیگر تمامی رستورانها، کافه ها نیز تعطیل و تنها امکان ارایه خدمات از این اماکن به منازل میسر می باشد.

بر اساس اطلاعیه دولت آنکارا،‌ تمامی باشگاهها، حمامها، سالن های زیبایی و امکان عمومی نیز تعطیل و تمامی گردهمایی و همایش ها هم ممنوع اعلام شده است.

اردوغان در سخنان خود با عنوان اینکه تدابیر را تا دو هفته اعلام و بعد از آن در صورت تداوم روند جاری، دولت تدابیر را تشدید خواهد کرد، از مردم خواست از تجمعات و انجام سفر پرهیز کرده و فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند.

منطبق با آمارهای وزارت بهداری ترکیه، در حال حاضر ۵۶.۷ درصد ظرفیت تخت های بیمارستانی، ۶۸.۸ درصد ظرفیت تخت های مراقبت های ویژه به اضافه ۳۴.۹ درصد ظرفیت ونتیلاتورهای موجود پُر می باشد.

واکسیناسیون عمومی در ترکیه نیز ادامه دارد و تاکنون ۱۹ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۷۰۵ دوز واکسن  کرونا در این کشور تزریق شده است که از این میزان هفت میلیون و ۷۸۴ هزار و ۵۴۴ نفر هر دو دوز را دریافت کرده اند و ۱۲ میلیون و ۱۴۳ هزاار و ۱۶۱ نفر نیز تاکنون دوز نخست  را دریافت کرده اند.

تاکنون در ترکیه ۴۳ میلیون و ۱۴۸ هزارر و ۲۰۰ تست کرونا گرفته شده و چهار میلیون و ۱۵۰ هزار و ۳۹ نفر نیز مبتلاء به کرونا اعلام شده اند. تعداد متوفیان نیز تاکنون ۳۵ هزار و ۳۲۰ نفر اعلام شده است.

به گفته ناظران آگاه، تداوم افزایش موارد ابتلا به کرونا به رغم اعمال محدودیت ها در صورتی که به روال کنونی ادامه یابد، برای دولت ترکیه معضلی جدی ایجاد خواهد کرد.

به گفته این کارشناسان، در صورت تداوم وضعیت فعلی و عدم کاهش تعداد مبتلایان تا ۱۰ روز آینده، دولت آنکارا مجبور خواهد شد تدابیر جدی تری را که اردوغان از آن سخن به میان آورد، بار دیگر اتخاذ کند.

در حال حاضر تمامی مناطق ترکیه در وضعیت بحرانی بسر می برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =