سفیر اتحادیه اروپا به وزارت خارجه جمهوری آذربایجان احضار شد

  باکو – ایرنا – دیدار اخیر "تویوو کلار" نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز جنوبی با " داوید بابایان " وزیر خارجه جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی در ایروان اعتراض دولت باکو را در پی داشت و به همین دلیل سفیر اتحادیه اروپا به وزارت خارجه جمهوری آذربایجان احضار شد.

  به گزارش ایرنا به نقل از واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ، " گستوسیس یانکائوسکاس " سفیر اتحادیه اروپا در باکو در این ارتباط به وزارت  امور خارجه جمهوری آذربایجان  احضار و مراتب اعتراض این کشور به وی ابلاغ شد .

 بر اساس این گزارش به اطلاع سفیر اتحادیه اروپا رسانده شد که نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز جنوبی نباید اقداماتی را انجام دهد که واقعیتهای جدید منطقه را پس از پایان درگیری ها  در نظر نمی گیرد و صلح شکننده را تهدید می کند و انتظارات نامعقولی را به طرف مقابل می دهد .

  وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین اعلام کرد که  چنین اقدامات نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز جنوبی موجب تضعیف اعتماد طرف آذربایجانی نسبت به وی می شود .

  برخی رسانه های جمهوری آذربایجان روز گذشته به نقل از منابع ارمنی از دیدار ۱۴ آوریل ( ۲۵ فروردین ماه ) جاری "تویوو کلار" نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز جنوبی با " داوید بابایان " وزیر امور خارجه جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی در ایروان ، خبر دادند .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =