آخرین مهلت تقاضای حقوقی‌ها برای نامزدی در انتخابات سهام عدالت اعلام شد

تهران - ایرنا - سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای آخرین مهلت اعلام تقاضای اشخاص حقوقی برای نامزدی هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، سازمان بورس در این اطلاعیه اعلام کرده که آن دسته از اشخاص حقوقی که تمایل به حضور در هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت دارند، تا ۱۰ اردیبهشت سال جاری مهلت دارند تقاضای خود را به صورت مکتوب به سازمان بورس ارسال فرمایند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است، بدیهی است صلاحیت نماینده حقیقی شرکت‌های مذکور در صورت انتخاب شدن به عنوان هیات مدیره توسط سازمان بورس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، در چند روز گذشته «حسین فهیمی»، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت در گفت و گویی مجموع دارایی شرکت های سرمایه گذاری استانی را بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است، اعلام کرد و گفت: این حجم قابل توجه دارایی نیازمند مدیریت صحیح، ایجاد ارزش افزوده است، نقش موثر آن در بازار سرمایه امر مهمی تلقی می شود که باید از طریق شرکت های سرمایه گذاری مورد مدیریت قرار بگیرند.

وی اظهار داشت: در این میان عده ای به عنوان افراد متخصص مدیریت این دارایی ها را بر عهده می گیرند که از طریق مردم انتخاب خواهند شد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: تاکنون در کشور شاهد مشارکت های جمعی زیادی برای فعالیت های مذهبی و سیاسی بوده ایم اما انتخابات شرکت های سرمایه گذاری استانی بزرگترین و اولین مشارکت میلیونی مردم برای یک فعالیت اقتصادی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha