بیش از ۱۹۳میلیارد تومان تسهیلات خسارت کرونا در لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۱۹۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان تسهیلات بانکی پارسال برای جبران خسارت کرونا به کسب و کارهای مختلف این استان پرداخت شد.

به گزارش ایرنا "علی آشتاب" روز شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران افزود: حمایت و پشتیبانی واحدهای آسیب دیده از کرونا جهت حفظ اشتغال و تولید یکی از برنامه های دولت است.

وی اظهار داشت :بر اساس مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، با همت و تلاش همه دستگاه‌های اجرایی و بانک های استان، سال گذشته ۲۸ هزار و ۹۰۳ پرونده با مبلغ ۳۰۴ میلیارد و ۱۰۸ میلیون تومان برای دریافت وام خسارت کرونا به بانک ارسال شد.

وی افزود: تاکنون مبلغ ۱۹۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان به ۲۰ هزار و ۹۲۷ پرونده پرداخت و زمینه تثبیت اشتغال ۲۴ هزار و ۵۴۶ نفر نیز فراهم شده است.

آشتاب به اقدامات انجام شده  برای حمایت از اشتغال و تولید در زمان شیوع کرونا اشاره و تصریح کرد: افزایش مهلت در فرآیند انعقاد قرارداد، پرداخت حق بیمه صاحبان حرفه‌ها و مشاغل آزاد، امهال سهم کارفرما برای کارگاه‌های مشمول بیمه تامین اجتماعی و در نظر گرفتن غرامت دستمزد ایام بیماری برای مبتلایان به کرونا از جمله این تمهیدات است.

بیش از ۳۰ هزار نفر در تعاونی های لرستان مشغول هستند و مشخصات ۱۳۰ هزار کارگر بیمه شده نیز در این استان به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha