سال گذشته افزون بر ۶۳ میلیارد ریال صرف توسعه مخابرات ابرکوه  شد

یزد - ایرنا- رییس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات منطقه یزد گفت: سال ۱۳۹۹، در چارچوب طرح فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه برای رونق تولید و رفاه مردم، ۶۳ میلیارد و ۲۳۴ میلیون ریال اعتبار در اجرای ۱۷ پروژه توسعه، تأسیس، جایگزینی و تکمیل طرح ‌های مخابراتی شهرستان ابرکوه هزینه شد.

مهدی فرجی روزشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،این پروژه ها را  افزایش ظرفیت زیرساخت داخل استانی در ۲ مسیر به میزان ۱G*۸ ، افزایش ۱۱ فناوری سایت B.t.s ، ایجاد امکان دایری تلفن ثابت بر بستر وایرلس در مرکز شهید علی محمد فلاحزاده ذکر کرد.

وی همچنین توسعه ظرفیت کافونوری به میزان ۹۶ پورت( درگاه)  ، اجرای فیبرنوری به میزان هفت هزار و ۷۵۰ متر ، نصب سوییچ دیتا در یک مرکز و توسعه ظرفیت اینترنت پرسرعت خانگی به میزان ۸۲۵ پورت(درگاه) را بخشی  از پروژه های اجرا شده بیان کرد.

پورت به معنی درگاه است و برای رد و بدل کردن اطلاعات بین ۲ رایانه استفاده می شود،‏محلی است که داده‌ها وارد یا خارج می‌شود ، ۲ دو نوع پورت فیزیکی و مجازی وجود دارد.

وی بابیان اینکه شرکت ارتباطات مسوول تامین زیرساخت توسعه در شهرستان هاست، افزود: لازمه رشد و توسعه هر منطقه  فرایند توسعه ارتباطات است و هم اکنون ۲ شهر این شهرستان و تمامی روستاها زیرپوشش تلفن ثابت و همراه قرار دارد.

فرجی با تاکید بر پرداخت بدهی قبوض برخی مشترکان تلفن در ابرکوه و باتوجه به خدمات دولت الکترونیک و حذف قبض های کاغذی گفت: در صورت پرداخت به موقع روند توسعه شبکه های مخابراتی سرعت می گیرد.

اینترنت پرسرعت برای آموزش و سایر فعالیت ها فراهم است 

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: اینترنت پرسرعت برای استفاده مردم و دانش‌آموزان از فضای مجازی برای آموزش و سایر فعالیت ها در ابرکوه برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ فراهم است .

رییس  اداره روابط عمومی مخابرات منطقه یزد تأکید کرد: ۱۵ مرکز مشغول به کار و تحت پوشش قرار گرفتن ۵۱  روستا به تلفن خانگی ، ۸۴ سایت تکنولوژی تلفن همراه ، ۱۷ سایت دیتا ، ۱۳ دفتر مخابراتی آی . سی. تی روستایی ، سه دفتر خدمات ارتباطی شهری از شاخصه های ارتباطی ابرکوه است.

این فعال رسانه در حوزه ارتباطات استان یزد همچنین هشت هزار و ۵۴۱ پورت منصوبه اینترنت پرسرعت و ۶ هزار و ۵۶۳ پورت(درگاه) مشغول به کار اینترنت پرسرعت را بخشی از شاخص‌های ارتباطی ابرکوه بیان کرد.

به گفته فرجی هم‌ اکنون ابرکوه ۲۰ هزار و ۸۴۰ شماره تلفن ثابت با ضریب نفوذ ۳۷.۳ درصد در ۲ مرکز پرظرفیت و ۱۳ مرکز کم ظرفیت دارد و تعداد مشترکان تلفن همراه شهرستان ۷۵ هزار و ۹۵۷ شماره با ضریب نفوذ ۱۳۶ درصد است.

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha