ملی‌پوش وزنه‌برداری: مصدومیت تنها مانع حمله به رکورد جهان است

تهران- ایرنا- ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران با بیان اینکه در دسته ۸۹ کیلوگرم رقابت خیلی سخت شده گفت: به دنبال رکورد شکنی در مسابقات قهرمانی آسیا بودم اما مصدومیت دست این اجازه را به من نمی‌دهد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی وزنه‌برداری ایران صبح امروز (دوشنبه) تهران را به مقصد تاشکند ترک کرد تا در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان حضور پیدا کند. رقابت‌های قهرمانی وزنه‌برداری ۲۰۲۱ آسیا یکی از مهمترین گزینشی‌های المپیک در قاره کهن به شمار می‌رود و سطح امتیازی آن نیز طلایی است.   ۹ وزنه‌بردار از ایران به این مسابقات اعزام شده است. این مسابقات از روز ۲۷ فروردین شروع و تا پنجم اردیبهشت ادامه دارد.  

کیانوش رستمی، سهراب مرادی و علی داودی در این دوره از مسابقات به دنبال افزایش امتیاز گزینشی المپیک هستند.  

«علی میری» ملی‌پوش دسته ۸۹ کیلوگرم مردان ایران پیش از اعزام به تاشکند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اهمیت رقابت در دسته ۸۹ کیلوگرم اظهار داشت: در رقابت‌های قهرمانی آسیا که در تاشکند برگزار می‌شود دسته ۸۹ کیلوگرم امسال شاهد یک رقابت جدید است و کیانوش رستمی قهرمان جهان و المپیک در این دسته وزنه خواهد زد. او به دنبال کامل کردن امتیازات گزینشی المپیک خود است و امیدوارم در این مسیر موفق باشد. من نیز به دنبال کسب جایگاه و مدال هستم.  

دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهان در تایلند ادامه داد: حدود ۱۵ ماه است که کشور با شرایط سخت کرونایی درگیر و این شرایط بر ورزش نیز تاثیر گذاشته است. من چندین ماه به صورت انفرادی تمرین کردم و تمام تلاشم این بود  تا بتوانم سطح آمادگیم را حفظ کنم. در تمرینات انفرادی حتی چندین مرتبه تلاش کردم تا بتوانم به رکورد جهان حمله کنم که موفق نبودم. البته تمرینات گروهی و هیجان رقابت در اردو قابل قیاس با تمرینات انفرادی نیست و ما تا کنون ۲ اردوی گروهی زیر نظر کادر فنی برگزار کردیم که اردوی پایانی متصل به اعزام بود.

وی در زمینه ناکامی خود در شکسن رکورد دسته ۸۹ کیلوگرم عنوان کرد: تمریناتم خوب و امیدوار به شکستن رکورد جهان در دسته ۸۹ کیلوگرم بودم اما متاسفانه یک آسیب دیدگی من را از ادامه هدفم منصرف کرد. دستم آسیب دید و تازه بهبود پیدا کرده است. به دنبال کسب یک نتیجه خوب در مسابقات قهرمانی آسیا هستم هر چند که با وجود قهرمان جهان و المپیک در این دسته رقابت کار راحتی نیست.  

میری درباره آینده ورزشی خود نیز افزود: به دنبال آن هستم که بعد از المپیک توکیو به دسته ۹۶ کیلوگرم که یک دسته المپیکی است بیایم تا بتوانم برنامه ریزی لازم را برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس داشته باشم. البته باید مسابقات قهرمانی آسیا تمام شود تا بتوانم با نظر پیشکسوتان و کارشناسان این رشته تغییر وزن دهم.

پس از اعلام لیست ورودی مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا و حضور کیانوش رستمی در این دسته، وزن ۸۹ کیلوگرم  در رقابت‌های ازبکستان برای ایران دارای اهمیت ویژه‌ای  است زیرا «کیانوش رستمی» دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو قرار است در این دسته روی تخته برود. رکورد ورودی رستمی ۳۷۰ کیلوگرم و «علی میری» هم با رکورد ورودی ۳۶۵ کیلوگرم به مصاف رقبا می‌رود. در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌بردار کره‌ای با مجموع ۳۹۰ کیلوگرم در جایگاه نخست و رستمی به همراه وزنه‌بردار ازبک در رده دوم قرار دارند. میری هم سوم است.  

علی میری و کیانوش رستمی قرار است روز پنج‌شنبه (دوم اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران، در ازبکستان به روی تخته بروند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =