تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها و بالاترین نرخ مبتلایان کرونا در ایلام

ایلام - ایرنا - هفته گذشته مسوولان بهداشتی استان ایلام اعلام کردند: این استان دارای تندترین شیب و رتبه اول ابتلا به کرونا و بالاترین نرخ مبتلایان نسبت به جمعیت در کشور است.

به گزارش ایرنا، میزان ابتلا و بستری مبتلایان کرونا در استان ایلام طی هفته‌ای که گذشت روند افزایشی گرفت و مسوولان نیز هشدار می‌دهند که در روزهای آینده فوتی‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

بر اساس اعلام معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام، میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان به ۵۴ درصد کاهش یافته و این موضوع به ازدیاد افراد مبتلا به ویروس کرونا افزوده است.

وضعیت کرونا در استان ایلام به گونه‌ای است که مسوولان نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هشدار داده‌اند و هم‌اکنون تمامی استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد.

محدودیت‌های تردد و فعالیت اصناف در گروه‌های ۲ تا چهار همچنان در استان ایلام در حال اجراست و ادارات نیز به صورت شیفت‌بندی و دورکاری به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

هفته گذشته همچنین ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا به اتمام رسید و بیش از ۲ هزار نفر دواطلب شرکت در این انتخابات شدند.

ایلام رتبه اول شتاب ابتلا به کرونا را در کشور دارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: آمارها نشان می دهد ایلام دارای تندترین شیب و رتبه اول ابتلا به کرونا در کشور است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا ایلام اظهار داشت: روند بستری و بدحالی بیماران در استان افزایشی است و بطور قطع با ادامه چنین روندی آمار فوتی ها نیز افزایش می یابد.

استاندار: ایلام دارای بالاترین نرخ مبتلایان کرونا در کشور است

استاندار ایلام با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب کرونا، گفت: این استان دارای بالاترین نرخ مبتلایان کرونا نسبت به جمعیت در کشور است.

به‌ گزارش ایرنا، محمد نوذری روز یکشنبه در آیین تجلیل از هنرمند برتر سال استان ایلام افزود: آمار بستری ها روز به روز در حال افزایش است و چنانچه با این روال پیش برویم ۱۰ روز دیگر بیمارستان های استان جایی برای پذیرش بیماران نخواهند داشت.

معاون استاندار: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایلام به ۵۴ درصد کاهش یافت

سرپرست معاونت سیاسی استانداری ایلام با اشاره به اینکه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در ایلام به ۵۴ درصد کاهش یافته است، گفت: راه نجات از شرایط بحرانی کرونا در این وضعیت همراهی مردم و افزایش رعایت پروتکل هاست.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: اکنون میزان بستری افراد مبتلا به کرونا افزایش یافته و بر اساس پیش بینی ها با توجه به وضعیت موجود، در روزهای آینده بیشتر می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی: روند فوتی‌های کرونا در ایلام افزایشی شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه فوتی‌های کرونا در استان روند افزایشی به خود گرفته است، گفت: سه فوتی ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت شد و مجموع فوتی‌ها تا این لحظه به ۶۹۳ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد کریمیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۷۱ ابتلای جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شد و مجموع مبتلایان در استان به ۳۱ هزار و ۷۳۸ نفر افزایش یافت.

فوتی‌های کرونا در ایلام از مرز ۷۰۰ نفر گذشت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: پنج فوتی ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت شده و مجموع فوتی ها تا این لحظه به ۷۰۲ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر روز جمعه در کارگروه رسانه ای استان ایلام اظهار داشت: بزرگترین نقطه ضعفی که به ما صدمه وارد می کند عدم توفیق در کاهش ابتلا به بیماری است و  روز به روز به تعداد مبتلایان افزوده می شود.

وضعیت کرونا در ایلام طی ۲۵ روز اول سال جدید بسیار بدتر شده است

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: وضعیت استان در ۲۵روز گذشته سال جاری نسبت به سال ۹۹ بسیار بدتر شده و تنها راه مهار آن تعامل مردم با مسئولان اجرایی و متولیان و تلاش مضاعف مدیران است.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی شامگاه چهارشنبه در نشست قرارگاه اجرایی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و ستاد استانی کرونا در آبدانان، اجرای جدی کنترل ورود و خروج خودروها در مبادی شهرهای قرمز، منع تردد شبانه و کاهش سقف کارمندان سازمان های اداری در محل کار را یک اقدام موثر دانست و افزود: صیانت از سلامت مردم و تلاش برای حفظ جان آنان مهمترین دغدغه و دستور کار مدیریت ارشد استان است که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست و فرمانداران و دیگر مدیران دولتی نیز باید با استفاده از همه ظرفیت شهرستان های خود، مشکلات مردم را مرتفع کنند.

تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های ایلام و تشدیدموج چهارم کرونا نگران‌کننده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: افزایش شمار بیماران بستری و پرشدن ظرفیت بیمارستان‌های استان همراه با تشدید موج چهارم کرونا بسیار نگران کننده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان اظهار داشت: هم اکنون ۲۴۷ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان های تابعه دانشگاه بستری هستند و متناسب با وضعیت و پیشرفت بیماری، به آنان خدمات‌دهی می‌شود.

مرحله دوم واکسیناسیون سالمندان و معلولان بهزیستی ایلام آغازشد

مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: مرحله دوم واکسیناسیون کووید ۱۹ سالمندان، افراد دارای معلولیت و کارکنان مقیم مراکز شبانه روزی این استان آغاز شد.

زهرا همتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرحله سالمندان ۲ مرکز شبانه روزی ایلام و ایوان و افراد دارای معلولیت ساکن در ۲ مرکز و کارکنان این مراکز به تعداد ۸۹ نفر واکسن دریافت می کنند.

۲ هزار داوطلب شرکت در انتخابات شورای روستاهای ایلام ثبت نام کردند

رییس ستاد انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای ایلام گفت: ۲ هزار و ۲۰۳ نفر داوطلب با پایان یافتن فرآیند ثبت نام در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان نام نویسی کردند.

معروف بسطامی شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد داوطلب های این دوره نسبت به دوره پنجم  ۵.۵ درصد کاهش نشان می دهد.

ملاک مردم در انتخابات تنها شعارهای نامزدها نباشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: معیار مردم در انتخابات پیش رو فقط شعارهای نامزدها نباشد بلکه با شناخت جامع فرد مورد نظر را انتخاب کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز سه شنبه در نشست با تعدادی از خبرنگاران عضو هیات اندیشه ورز بسیج رسانه استان ایلام اظهار داشت: هرچند جای بسیاری از نخبگان در میان اسامی داوطلبان خالی است، اما در این فهرست اسم افراد لایق و دلسوز نیز به چشم می خورد و مردم باید فارغ از گرایش های قبیله ای یا حزبی بهترین افراد را انتخاب کنند.

استاندار: راه اندازی ان‌جی‌ال دهلران اقتصاد ایلام را شکوفا می‌کند

استاندار ایلام گفت: راه اندازی ان جی ال دهلران با سرمایه گذاری ۱.۵ میلیون دلاری می تواند اقتصاد استان را شکوفا کند.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز شنبه در دیدار با مدیرعامل ان جی ال دهلران تاکید کرد: اجرای این طرح به منظور جلوگیری از هدر رفت گازهای خروجی از چاه های نفت جنوب یک اولویت ویژه برای توسعه اقتصادی استان است.

افتتاح فاز ۲ پالایشگاه گاز مهم ترین اولویت کاری ایلام است

استاندار ایلام با بیان اینکه از هرگونه سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد صنایع تبدیلی با جدیت حمایت می کنیم، گفت: در این راستا آغاز بکار فاز ۲ پالایشگاه گاز ایلام مهم ترین اولویت کاری این استان در سال جاری محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری روز سه شنبه در راستای پیگیری خواسته ها و مطالبات استان در حوزه پتروشیمی با دو مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس و ایرانیان نشست مشترک برگزار کرد.

استاندار: استقرار دفتر مستقل نفت و گاز مهم ترین مطالبه مردم ایلام است

استاندار ایلام با بیان اینکه سرمایه گذاری عظیم حوزه انرژی استان نیازمند مدیریت متمرکز است، گفت: استقرار دفتر مستقل نفت و گاز مهم ترین مطالبه مردم ایلام است.

 به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور بر افزایش سهم کشور از میادین مشترک نفتی تاکید کرد و افزود: هرچقدر سهم استحصال کشور از میادین مشترک بالاتر باشد بطور قطع در راستای حفظ منافع ملی حرکت کرده ایم.

راه‌آهن ایلام مطالبه دیرین مردم استان باید عملیاتی شود

استاندار ایلام گفت: اجرای طرح راه آهن مطالبه دیرین مردم استان باید عملیات شود زیرا مردم همچنان در انتظار شنیدن سوت قطار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری عصر دوشنبه در دیدار با وزیر راه و شهرسازی دیدار خواستار تسریع در اجرای پروژه راه آهن ایلام به اسلام آباد شد.

پالایشگاه ایلام ۱.۵ میلیارد مترمکعب گاز به شبکه سراسری تزریق کرد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: پالایشگاه گاز ایلام سال گذشته ۱.۵ میلیارد مترمکعب گاز به شبکه سراسری تزریق کرد که این موضوع نقش موثری در توزیع و پایداری فشار در فصل سرما داشت.

 روح اله نوریان روز پنجشنبه اظهار داشت: سال گذشته ۱.۵ میلیون بشکه میعانات گازی در این مجتمع تثبیت و تحویل مشتری شده است. 

۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سامانه گرمسیری ایلام تخصیص یافت

استاندار ایلام با بیان اینکه سامانه گرمسیری یکی از اولویت های مهم استان برای اتمام تا پایان دولت است، گفت: ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سامانه گرمسیری ایلام تخصیص یافته است.

 به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز چهارشنبه در نشست با مدیران پروژه سامانه گرمسیری خواستار تسریع در اجرای آن شد و اظهار داشت: سامانه گرمسیری یکی از پروژه‌های مهم استان در سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است که  با اتمام آن تحولی بزرگی در حوزه تولید استان اتفاق خواهد افتاد.

هفت هزار مترمربع از اراضی ملی ایلام رفع تصرف شد

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: هفت هزار متر مربع از اراضی ملی این استان به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال در سال جاری با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف شده است.

به گزارش ایرنا، عبدالله بهادری روز سه شنبه در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی ایلام با قدردانی از همکاری همیشگی پرسنل نیروی انتظامی استان با اداره کل راه و شهرسازی در بحث رفع تصرف اراضی و جلوگیری از تضییع بیت المال گفت: طی سالهای گذشته با بحث عدم آگاهی اشخاص به محدوده اراضی ملی و به نوعی حاشیه نشینی افراد و خانواده هایی که به نوعی مهاجر بوده و توان مالی چندانی نداشتند مواجه بودیم.
 

۲۵۶ میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی هلیلان هزینه شد

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت هلیلان با بیان اینکه بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال برای محرومیت زدایی این شهرستان غیر از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اختصاص یافته است، گفت: از این میزان تا کنون ۲۵۶ میلیارد ریال جذب و هزینه شده است.

احمد همتی روز سه شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام اظهار داشت: میزان اعتباری که در سال گذشته برای محرومیت زدایی این شهرستان اختصاص یافت شامل ۳۱۰ میلیارد ریال به حوزه عمرانی، ۵۰ میلیارد ریال حوزه اشتغال، ۳۰ میلیارد ریال حوزه سلامت و فرهنگی و ۳۸ میلیارد ریال حوزه معیشت بوده است.

بیمارستان محلی در هلیلان احداث می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: با مشارکت و همراهی بنیاد مستضعفان و علوی بیمارستان محلی در شهرستان هلیلان ساخته می شود.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی احداث بیمارستان محلی در شهرستان هلیلان به انعقاد تفاهم‌نامه‌ بین وزارت بهداشت و سازمان بنیاد مستضعفان کشور اشاره کرد و احداث مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی در مناطق محروم کشور از جمله شهرستان هلیلان در استان ایلام را از برکات این تفاهمنامه عنوان کرد.

استاندار: سند آمایش سرزمین ایلام ابلاغ شد

استاندار ایلام گفت: سند آمایش سرزمین بعنوان نقشه راه توسعه استان در شورای عالی آمایش کشور به تصویب رسید و ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان ایلام اظهار داشت: طرح مطالعاتی سند آمایش سرزمین این استان  در سال ۹۶ آغاز و در سال ۹۷ به اتمام رسید.

دفترچه‌های بیمه سلامت ایلام تا شهریور تمدید شدند

مدیرکل بیمه سلامت ایلام گفت: با توجه به شرایط کرونایی کلیه دفترچه های بیمه سلامت در استان تا شهریور ۱۴۰۰ تمدید شدند.

نورالدین رحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دفترچه ها شامل صندوق کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و ایرانیان(صرفا بیماران خاص) است.

پیوندک درختان گردو برای اولین بار در ایلام انجام شد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: یک هزار و ۵۰۰ پیوندک برای اولین بار به درختان گردوی این استان پیوند زده شد.

بابک افراز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پیوندک ها سه جوانه ای و از گونه تجاری چندلر است که با هدف اصلاح باغات قدیمی گردو انجام گرفت.

۹ اثر ناملموس ایلام در فهرست آثار ملی ثبت شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: سال گذشته ۹ اثر ناملموس استان در جلسه شورای سیاست‌گذاری ثبت آثار وزارت میراث‌فرهنگیدر فهرست آثار ملی ناملموس قرار گرفت.

 به‌گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار داشت: این آثار شامل مهارت تهیه شیرینی محلی کله‌کنجی، مهارت پخت نان پپگ، مهارت ساخت هیزه(محل نگهداری روغن حیوانی)، آواهای مشک‌زنی و بازی محلی کلاوروان، ساخت و موارد استفاده چالگ و میه‌کوت (هاون بزرگ چوبی) نحوه برداشت نمک، نحوه برداشت شوکه و کاربرد گژگ کاو در زندگی (مهره‌ آبی) است که در فهرست آثار ملی ثبت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =