کرونا جان مادر باردار ۲۵ ساله را در مهاباد گرفت

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به وضعیت وخیم شیوع کرونا در این شهرستان گفت: تداوم عادی انگاری‌ها و بی توجهی برخی از شهروندان به رعایت شیوه‌ها نامه های بهداشتی باعث شد تا یک مادر ۲۵ ساله عصر روز گذشته بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دهد.

عارف خدرلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته یکی از تلخ ترین روزهای این شهرستان از زمان شیوع این بیماری تاکنون بود به طوری که در این روز ۶ نفر از شهروندان براثر ابتلا به ویروس کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی با بیان این نخستین مورد از فوت یک مادر باردار بر اثر کرونا در این شهرستان است، افزود: این مادر باردار ۲۵ ساله ۲ قلو حامله بود که متاسفانه تلاش کادر بهداشت و درمان برای نجات جان وی موثر واقع نشده و وی روز گذشته براثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داد. 

فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه این بانوی مادر یک فرزند ۹ ساله نیز بود، اضافه کرد: متاسفانه آمار کرونا در این شهرستان روز به روز در حال افزایش است و اکنون این شهرستان جزو شهرهای قرمز در  به لحاظ کرونا قرار دارد.

خدرلو ادامه داد: هم اکنون قسمت اعظمی از ظرفیت بیمارستان این شهرستان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده و شمار مبتلایان بستری در به ۶۵ نفر رسیده که نسبت به روزهای گذشته ۲ برابر است.

وی گفت: افزایش آمارها نگرانی‌ها را در مورد افزایش احتمالی آمار مرگ و میر بیماران افزایش داده است به طوری که با توجه به سرعت گسترش ویروس تکمیل ظرفیت بیمارستان طی روزهای آینده بسیار محتمل است. 

وی با اشاره به تداوم عادی انگاری ها از سوی برخی از اقشار مختلف مردم گفت: با این بی توجهی و سهل انگاری ها که همچون بمب‌های ساعتی هستند هر آن باید منتظر انفجار  و افزایش شدید آمار مبتلایان باشیم.

فرماندار ویژه مهاباد کاهش میزان تعهد مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان  را نگران کننده ذکر کرد و افزود: اصحاب رسانه در این مقطع حساس در زمینه تاکید بر رعایت پروتکل ها و عدم حضور در اجتماعات و دورهمی ها باید با تولید محتوا مردم را نسبت به خطر بالقوه این بیماری بیشتر آگاه سازند.

از زمان شیوع ویورس کرونا در شهرستان مهاباد تاکنون ۳۴۹ جان خود را از دست داده اند.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی، شمار بستری شدگان مبتلا به کرونا در استان در ادامه روند افزایشی خود به هزار و ۲۷۱ نفر رسیده است که ۳۰۰ نفر بیشتر از یک هفته گذشته است.

تاکنون حدود ۱۳۸ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده که ۶.۳ درصد کل مبتلایان کشوری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha