شمار مبتلایان به کرونا در عربستان از ۴۰۳ هزار نفر عبور کرد

تهران - ایرنا - شمار مبتلایان به ویروس کووید - ۱۹ در عربستان سعودی به ۴۰۳ هزار و ۱۰۶ بیمار رسید که از این تعداد بیش از ۶ هزار و ۸۰۱ نفر فوت کردند و هم اکنون حال بیش از هزار تن از مبتلایان وخیم گزارش شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا ، روزنامه الشرق الاوسط نوشت : تعداد بیماران بد حال کرونا در سعودی هم دیروز (جمعه ) ۱۶ آوریل از مرز یکهزار نفر عبور کرد و به یکهزار  و ۳۴ نفر رسید.

این گزارش افزود : وزارت بهداشت عربستان از ثبت ۹۶۴ مبتلای دیگر خبر داد و آمار مبتلایان به ۴۰۳ هزار و ۱۰۶ بیمار رسید که از این مجموع ۹ هزار و ۲۸۵ بیمار بستری و تحت درمان هستند.

تعداد بیماران بهبود یافته پس از بهبودی حال ۹۱۸ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته ، ۳۸۷ هزار و ۲۰ نفر گزارش شد.آمار فوتی ها هم پس از مرگ ۱۰ بیمار دیگر ۶ هزار و ۸۰۱ بیمار اعلام شد.

وزارت بهداشت عربستان به تمامی شهروندان توصیه کرد تا از طریق اپلیکیشن «صحتی» برای واکسن زدن ثبت نام و در راستای حفظ سلامتی جامعه اقدام کنند.

این وزارت خانه تاکید کرد که همه باید پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا را رعایت کنند.

عربستان وعده داده است تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی همه شهروندان و افراد مقیم این کشور واکسینه شوند.

ریاض که در اجلاس سران گروه۲۰ در سال ۲۰۲۰ وعده داده بود  ۵۰۰ میلیون دلار به برنامه جهانی مقابله با کرونا اختصاص دهد روز جمعه اعلام کرد که تاکنون ۷۱۳ میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده است . 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =