۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۶:۰۴
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 84297584
۴ نفر

برچسب‌ها

سه هزار و ۵۰۰ زندانی بحرینی زیر شکنجه هستند

تهران – ایرنا – نماینده سابق پارلمان بحرین گفت: بیش از سه هزار و ۵۰۰ مخالف نظام آل خلیفه در زندان های این رژیم زیر سخت ترین شکنجه ها قراردارند.

جلال فیروز بامداد شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۰ سال از آغاز اعتراضات و انقلاب ۱۴ فوریه در بحرین گذشته است و اوضاع همچنان وخیم است.

وی بیان کرد: شکنجه ها، یورش های شبانه و دستگیری مردم، نقض حقوق بشر و سلب تابعیت شهروندان اصیل بحرینی ادامه دارد.

فیروز با بیان اینکه در بحرین حتی با یک توئیت یک نفر بازداشت می شود و به زندان می رود اضافه کرد: خفقان تا جایی است که شیعیان بحرین که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهند از انجام شعائر مذهبی خود محروم هستند.

وی تصریح کرد: هر انقلاب، اصول و زیربناهایی نیاز دارد ولی ممکن است از همان ابتدا به نتیجه نرسد.

نماینده سابق و عضو فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین گفت: انقلاب بحرین خاموش نشده است و مانند آتشی زیر خاکستر است و حتی مردم به تظاهرات های شبانه ادامه می دهند و از پای ننشسته اند.

فیروز اضافه کرد: علی رغم اینکه رسانه های جهان در دستان هم پیمان ها و حامیان رژیم است ولی با این حال گاهی صداهای آزاده ازلابلای آن خارج می شود و رسانه های محور مقاومت نیز زنده بودن انقلاب بحرین را نشان داده و می دهند.

وی افزود: بیشتر عوامل تضعیف انقلاب بحرین خارجی است و همه غربی ها با رژیم آل خلیفه هستند و تلاش کردند شعله های انقلاب را خاموش کنند.

فیروز لشکرکشی عربستان و سرکوب ملت بحرین توسط نظامیان دیگر کشورهای عربی هم پیمان آل خلیفه را از دیگر عوامل تاخیر در به نتیجه رسیدن انقلاب ملت ذکر کرد.

وی با بیان اینکه در نهادها و محافل بین المللی نیز نظام آل خلیفه روسیاه تر از گذشته است ولی غربی ها به دنبال منافع خود هستند و آل خلیفه هم توسط غرب برملت بحرین مسلط شد و این رژیم، منافع غربی ها را تضمین و تامین می کند.

نماینده سابق پارلمان بحرین اظهار کرد: میلیون ها دلار از اموال ملت بحرین برای ایجاد پایگاه نظامی انگلیس صرف می شود.

فیروز افزود: غربی از جنایت های آل خلیفه چشم پوشی می کنند و اگر گاهی فشاری هم وارد می شود برای پرداخت اموال بیشتر و خریدن سلاح های بیشتر است.

وی گفت: اگر صدایی در حمایت از انقلاب ملت بلند شود، رژیم با پرداخت رشوه آن را خاموش و ساکت می کند.

فیروز بیان کرد: غربی ها به دنبال منافع خود هستند هرچند به قیمت پایمال کردن منافع دیگران تمام شود.

وی اضافه کرد: آن ها اعتقادی به حقوق بشر ندارند بلکه این هم یک بازی کثیف برای دوشیدن حاکمان ستمگر است و با این بازی، منافع خود را بیشتر تامین کنند.

نماینده سابق و عضو فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین گفت: نهادهای حقوق بشری فعالی مانند عفو بین الملل و شورای حقوق بشر هم هستند که قدرت اجرا ندارند و مشکل دیگر این است که این نهادها متشکل از حکومت ها و رژیم ها هستند و نه ملت ها.

فیروز درباره عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی نیز بیان کرد: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز برخلاف خواست ملت و با هدف راضی کردن غربی ها انجام شد.

وی اضافه کرد: عادی سازی یا آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی نوعی حق السکوت حکام مستبد به کشورهای غربی است.

فیروز افزود: البته این موضوع جدیدی نیست و این رژیم های بیش از ۳۰ سال است که پشت پرده با رژیم صهیونیستی رابطه دارند.

وی اظهار کرد: از دهه ۹۰ قرن گذشته و زمان آغاز انتفاضه فلسطین، برخی از سفارتخانه های خارجی از ما می خواستند که رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسیم.

نماینده سابق پارلمان بحرین افزود: ما بارها به روابط آل خلیفه با رژیم صهیونیستی اعتراض کردیم و من به عنوان نماینده پارلمان به ایجاد دفتر تجاری رژیم صهیونیستی در بحرین اعتراض کردم ولی رژیم هربار، وجود چنین ارتباطی را تکذیب می کرد.

فیروز گفت: با وجود سرکوب ها، مردم همچنان در میدان هستند و بهترین دلیل بر استمرار اعتراضات و روشن بودن شعله انقلاب این است که ملت در طول ۱۰ سال برغم همه توطئه ها و سرکوب ها و لشکرکشی ها، تسلیم نشده است و از خواسته های عادلانه خود عقب نشینی نکرده است.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.
مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.
ناآرامی‌های بحرین تاکنون دهها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است.
رژیم آل خلیفه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.
گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده‌ و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha