۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۲۳
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84297578
۴ نفر

برچسب‌ها

مربی بدنسازی: اضافه وزنی که با شروع کرونا دامن‌گیر جامعه شد

کرمان - ایرنا - مدرس و مربی فدراسیون بدنسازی گفت: چاقی بی رویه و اضافه وزن معضلی است که این روزها بر اثر کم تحرکی ناشی از شرایط کرونایی دامنگیر افراد مختلف جامعه شده است .

 فرشته امیرتیموری روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درحالیکه ورزش موجب بالا رفتن ایمنی بدن و از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند، بی تحرکی افراد باعث اضافه وزن فراگیر شده و در یک‌سال گذشته به دغدغه بزرگی تبدیل شده است.

وی با اشاره به کمرنگ شدن نقش ورزش در زندگی فردی جامعه بویژه در دوران کرونایی ، افزود: کم تحرکی حاکم باعث بروز مشکلاتی از جمله چاقی و بیماری های روحی و روانی شده است که در ورزشکاران حرفه ای با از دست رفتن آمادگی جسمانی نمود پیدا می‌کند.

این کارشناس ورزشی مردم را به ورزش دعوت کرد و تصریح کرد: در این دوران که ورزش می تواند به افراد کمک کند و سیستم ایمنی بدنی شان بالا رود و از لحاظ روح و روانی آنها را در شرایط مناسب قرار دهد.

این راهنمای طبیعت گردی و کوهنوردی اذعان داشت: متاسفانه در این مدت با بازگشایی باشگاه ها فرد تا می آید استارت بزند و ورزش کند و آرام آرام خود را به روال قبلی برگرداند، دوباره تعطیلی ها آغاز می شود و افراد ناامید و نگران تر از قبل باقی می مانند.

باشگاه ها در کما هستند

این مربی با اشاره به نارضایتی باشگاه داران از وضعیت پدید آمده ناشی از محدودیت های کرونایی اظهار داشت: با تعطیل شدن باشگاه ها منبع درآمد این قشر قطع شده است، درصورتیکه آنها  که کرایه باشگاه و مخارج جانبی را می پرداختند  به نحوی از پای درآمده اند.

این بانوی ورزشکار تاکید کرد: از طرفی ورزشکار حرفه ای که سال ها روی بدن خود کار کرده است و وقت و هزینه گذاشته است و مکمل مصرف می کند باید ورزش کند یعنی به نحوی است که نمی تواند ورزش را قطع کند زیرا آسیب های جبران ناپذیری می بیند و بسته شدن باشگاه ها برای او خطر محسوب می شود .

 مربی فدراسیون همگانی خاطرنشان کرد: ورزشکاران حرفه ای هم به دلیل کنسل شدن مسابقاتشان بدنشان از آمادگی افتاده است و مجددا اگر بخواهند بدن را به آمادگی سابق برسانند چه بسا که برایشان زیان آور باشد.

این مربی فدراسیون ورزش های رزمی به متضرر شدن قشر مربی و باشگاه دار اشاره کرد و تاکید کرد: حدود ۸۰ درصد مربیان کشورمان، شغل  و درآمد اصلی شان  از راه مربیگری بوده است و الان این منبع درآمد قطع شده که هم از نظر مالی و نیز به لحاظ ر روحی روانی با مشکل جدی مواجه شدند.

وی افزود: اکثر مربیان بیمه نیستند و هیچ حقوق ثابتی ندارند و الان همان مقدار دریافتی شان نیز هم قطع شده و  بدترین نوع آن مربیان استخر شنا، غریق نجات هایمان هستند که بالای یکسال است که استخر ها تعطیل شده که بناچار اغلب آنان در تلاش هستند تا شغل جدیدی برای خود پیدا نموده و بتوانند منبع درآمدی برای خود پیدا کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =