مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مظهر عزت ملی است

بیرجند - ایرنا - نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات زمینه‌ساز و مظهر اقتدار و عزت ملی است که منافع آن به همه افراد جامعه بر می‌گردد.

مصطفی نخعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخابات پیش‌رو به عنوان اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب از اهمیت زیادی برخوردار است لذا میزان مشارکت قشرهای مختلف مردم هم اهمیت فراوان دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات در کشور ما یکی از مظاهر مردم‌سالاری دینی و از پایه‌های جمهوریت نظام است گفت: به طور متوسط برگزاری یک انتخابات در هر سال در ۴۲ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد به خوبی نشان دهنده جایگاه انتخابات و نقش مردم در کشور ما است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در کنار مولفه‌هایی همچون قدرت نظامی و قدرت اقتصادی، حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات یکی از مهمترین مولفه‌های اقتدار کشور عزیزمان در عرصه منطقه‌ای و بین‌الملل است.

وی گفت: هرچه این حضور و مشارکت در عرصه انتخابات پرشورتر باشد ضمن اثرگذاری داخلی، در عرصه بین‌المللی نقش تعیین کننده‌ای برای کشورمان خواهد داشت.

نخعی اظهار داشت: دولتی که در انتخابات ۱۴۰۰ بر سر کار می‌آید هرچه از پشتوانه رای بیشتری برخوردار باشد طبیعتا دست بالاتر و قدرت چانه‌زنی بیشتری در عرصه‌‎های دیپلماتیک خواهد داشت و بهتر می‌تواند از منافع ملت دفاع کند.

وی ادامه داد: تجربه نشان داده که دشمنان ما در محاسبات خود نسبت به نظام و مردم همیشه دچار خطا شده‌اند و مشارکت بالای مردم در انتخابات‌ قبلی گواه این موضوع است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات ۲۸ خرداد امسال ناکامی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی را به همراه دارد و باعث خلق حماسه‌ای ماندگار برای نظام اسلامی خواهد شد.

وی افزود: امیدوارم با مشارکت بالای مردم فارغ از هر حزب و گروهی، رییس جمهوری و دولتی با پشتوانه مردمی بالا انتخاب شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha