تمام مطالبات فرهنگیان قزوینی پرداخت شده است

قزوین- ابرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تمامی مطالبات فرهنگیان تا اول فروردین ۱۴۰۰ پرداخت شد.

حسنعلی اصغری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:هر ساله بخش عظیمی از مطالبات فرهنگیان باقی می‌ماند که  سال گذشته طی یک اقدام نادر با تدبیر وزیر آموزش و پرورش تمامی مطالبات فرهنگیان استان شامل حق التدریس، خرید خدمت و شاغلان در ادارات تا پایان سال پرداخت شد.
وی اظهار داشت: همچنین پاداش خدمت بازنشستگان پیش از سال ۹۹ به طور کامل تسویه شد و مابقی مطالبات بازنشستگان سال ۹۹ نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ پرداخت خواهد شد.
این مسوول از رتبه بندی فرهنگیان از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: این قانون در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و به منظور رعایت شان معلمان پس از وقفه چند ساله اجرایی می‌شود.
اصغری تصریح کرد: بر اساس این طرح، معلمان همچون اساتید دانشگاه در گروه های مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم تقسیم بندی شده اند و هر گروه امتیازهای ویژه خود را خواهند داشت.
وی اضافه کرد: سوابق و مدرک تحصیلی، شرکت معلمان در فعالیت‌های مدرسه، داشتن مقالات علمی و پژوهشی، خدمت در مناطق محروم و... بخشی از شرایطی بوده که برای رتبه بندی معلمان در این طرح در نظر گرفته شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به افزایش تعداد بازنشستگان در سال‌های اخیر، افزود: با توجه به این موضوع،  جذب معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون های استخدامی در دستور کار قرار گرفته است.
اصغری افزود: به همین منظور در مهر ماه امسال هزار و ۵۰۰ نیروی جدید در مدارس استان مشغول به خدمت خواهند شد که از ابن تعداد ۴۹۸ نفر سال گذشته از طریق آزمون ماده ۲۸ در آموزش و پرورش استخدام شدند.
وی با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مهمترین برنامه‌هایی است که باید به طور جدی دنبال شود، تاکید کرد: این سند مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و همه زیرنظام‌ها و ساحت‌های مطرح شده در آن در جهت ارتقای وضعیت آموزش و پرورش است.
استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است که بیش از ۱۶ هزار فرهنگی کار آموزش این دانش آموزان را برعهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha