استاندار مازندران درگذشت نادر دست‌نشان را تسلیت گفت

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با تسلیت درگذشت نادر دست‌نشان ، فوتبالیست برجسته مازندرانی و از چهره‌های نام‌آشنای فوتبال ایران ، تاکید کرد: یاد نادر دست‌نشان در خاطره فوتبال مازندران ماندگار خواهد ماند.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در پیامش نوشت : درگذشت نادر دست نشان، از چهره های نامدار ورزش فوتبال مازندران و ایران که با عشق عمیق خود به این سامان؛ در تمام دوران ورزشی؛ با پیراهن باشگاه نساجی به میدان رفت و در صحنه های بزرگ بازی و مربیگری در فوتبال، کارنامه ای موفق از خود در باشگاه های مختلف و حتی در سطح ملی بر جای گذاشت؛ موجب اندوه دوستداران ورزش فوتبال و مردم مازندران و موجب تالم و تاثر اینجانب شد.

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : زنده یاد دست نشان، فوتبالیست و کاپیتانی با نام و نشان و موفق، مربی ارزشمند با کارنامه ای درخشان و انسانی با اخلاق بود، که همگان به نیکی از او یاد می کنند و قطعا یاد و خاطره اش در تاریخ فوتبال این مرز و بوم ماندگار خواهد بود.

حسین زادگان نوشت : اینجانب مصیبت درگذشت ورزشکار با اخلاق و پیشکسوت فوتبال؛ روانشاد نادر دست نشان را به جامعه ورزشی و فوتبال ایران و مازندران و خانواده سوگوار آن فقید سعید تسلیت می گویم و از آستان خداوند قادر متعال، برای آن عزیز سفرکرده؛ علو درجات و رضوان الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی مسالت دارم.

نادر دست‌نشان پیشکسوت شناخته شده و برجسته فوتبال مازندران و ایران که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان رازی قائمشهر بستری بود ، عصر روز جمعه ۲۷ فروردین ماه جاری پس از دو هفته جدال با کووید ۱۹ درگذشت.

سرمربی ۶۱ ساله تیم فوتبال رایکا و بازیکن نامدار سال‌های دور نساجی با وجود این که از هفته پیش بر اساس تشخیص پزشکان بیمارستان با توجه به روند رو به پیشرفت بیماری کرونا در وضعیت خواب مصنوعی قرار داده شده بود تا فرآیند درمان با ثبات بیشتری انجام شود ، اما این عمل هم به علت درگیری بیش از ۷۰ درصدی ریه‌هایش با کرونا نتیجه‌بخش نبود.

به گفته منابع بیمارستانی ، طی روزهای اخیر با وجود مشکلات کلیوی ایجاد شده برای دست‌نشان، طی دو نوبت دیالیز انجام شده مشکل کلیه‌هایش برطرف شده بود، اما سطح اکسیژن خون او در روزهای اخیر به ۶۰ رسیده بود و روند بیماری او با شدت پیشرفت کرد.

نادر دست‌نشان که تمام دوران بازی خود را با لباس تیم نساجی پشت سر گذاشت، پس از ورود به عرصه سرمربیگری به یکی از سرمربیان اثرگذار و و موفق کشور به ویژه در زمینه رساندن تیم‌های دسته یکی به لیگ برتر تبدیل شد. این سرمربی قائمشهری سرمربیگری تیم‌های مختلفی مانند نساجی، پیام مشهد، شهید قندی، مس کرمان، شهرداری بندرعباس، پگاه گیلان، ملوان انزلی، استیل‌آذین تهران، نفت تهران، ابومسلم، صنعت ساری، مس کرمان، سپیدرود رشت و برخی تیم‌های دیگر را در کارنامه دارد. یکی از رکوردهای به جا مانده از دست‌نشان ثبت بیشترین گل‌های پیاپی در لیگ فوتبال ایران است که ۹ گل در ۸ بازی پیاپی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha