۲۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 84297486
۱ نفر

برچسب‌ها

مرادی: قهرمانی در وزنه‌برداری آسیا اولویتم نیست

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته وزنه‌برداری ضمن تشریح برنامه‌های خود برای کسب موفقیت در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا گفت: اولویتم قهرمانی در دسته ۹۶ کیلوگرم قهرمانی آسیا نیست.

«سهراب مرادی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به میزان آمادگی برای مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: ورزشکاران تا روزهای منتهی به اعزام در اردو آماده‌سازی حضور داشتند و کادر فنی در این مدت تلاش زیادی کرد  تا تیم به شرایط و آمادگی لازم برسد. از اسفندماه سال ۹۸ تمریناتم را به صورت انفرادی دنبال کردم و در نهایت تمرینات گروهی با مجوز ستاد ملی مبارزه در کرونا شروع شد. روز دوشنبه ۲۹ فروردین به همراه سایر ملی‌پوشان به مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان اعزام خواهم شد و تلاش  خواهم کرد تا در ازبکستان عملکرد مناسبی داشته باشم عملکردی که در نهایت به کسب سهمیه المپیک ختم شود.

دارنده مدال طلای وزنه‌برداری جهان ادامه داد: هدف اصلی من قهرمانی در آسیا نیست بلکه برنامه به گونه‌ای طراحی شده که نخست برای کسب سهمیه باید از رقبای قرقیزستانی و چین‌تایپه عبور کنم. این ۲ وزنه‌بردار رقابت زیادی برای کسب عنوان برترین وزنه‌بردار دسته ۹۶ دارند و من باید حساسیت زیادی بر روی نتایج آنان داشته باشم. اگر بتوانم عملکرد بهتری نسبت به آنان داشته باشم بدون شک راه توکیو هموارتر خواهد شد.

حضور در گزینشی کلمبیا

مرادی که در دسته ۹۶ کیلوگرم عنوان‌دار جهان و آسیا به شمار می‌رود ادامه داد: در حدود ۲ سال با مصدومیت دست و پنجه نرم کردم اما اکنون شرایط خوبی دارم. البته تمام امتیازات در مسابقات قهرمانی آسیا خلاصه نخواهد شد بلکه یک گزینشی دیگر در کلمبیا برگزار می‌شود که به احتمال زیاد در آن شرکت خواهم کرد. این گزینشی اواخر اردیبهشت ماه برگزار و سطح امتیازی آن طلایی است. اگر بخواهم امتیاز بالا کسب کنم باید در این مسابقات به بهترین نتیجه برسم. تلاشم این است که نماینده ایران در المپیک باشم و برای این کار از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا از روز شنبه ۲۸ فروردین شروع شده است. تیم ملی مردان ایران با ۹ وزنه‌بردار در این دوره از مسابقات حضور دارد. این رقابت‌ها در تقویم فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به عنوان گزینشی المپیک با درجه طلایی تعریف شده است.

در دسته ۹۶ کیلوگرم «سهراب مرادی» بعد از حدود ۲ سال مصدومیت باید ضمن رقابت با وزنه‌بردار چینی و کره‌ای به دنبال کسب امتیاز لازم برای المپیک باشد. در این دسته «تیان تائو» ورزشکار چینی با رکورد ۳۹۰ کیلوگرم در رده دوم قرار دارد و ورزشکار کره‌ای نیز رکورد ورودی خود را ۳۹۵ کیلوگرم اعلام کرده است. مرادی هم با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم در رده سوم قرار دارد.  

«فارس الباخ قطری» دیگر رقیب مرادی در این دوره از مسابقات در دسته ۱۰۲ کیلوگرم حضور دارد و رکورد ورودی مجموع او ۳۸۰ کیلوگرم است. همچنین «رسول بیک‌اف» وزنه‌بردار قرقیزی که مرادی برای کسب عنوان برترین وزنه‌بردار آسیا با او رقابت دارد در دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه خواهد زد.

سهراب مرادی در گروه A دسته ۹۶ کیلوگرم قرار دارد و باید جمعه سوم اردیبهشت ماه به روی تخته برود.

بنا به اعلام رسمی سایت فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری سهراب مرادی در دسته ۹۶ کیلوگرم با کسب ۲ هزار و ۱۳۷ امتیاز در جایگاه ۵۱ دسته قرار دارد و می‌تواند در ۲ گزینشی دیگر با درجه طلایی و نقره‌ای شرکت کند. در این دسته «تیان تائو»  چینی صدرنشین است.

کیانوش رستمی و سهراب مرادی ۲ وزنه‌بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران هستند که برای رسیدن به توکیو ضمن کسب امتیاز لازم برای المپیک باید رقابت داخلی نیز تجربه کنند. البته شرط تجربه این رقابت قرار گرفتن نام آنان در جمع هشت نفر برتر است. در این صورت کادر فنی و فدراسیون باید برای آنان مسابقه انتخابی برگزار کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha