۲۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۸
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84297480
۲ نفر

برچسب‌ها

تداوم رایزنی‌های برجامی در وین

لندن- ایرنا- رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام، پس از رایزنی‌های فشرده‌ای که ظرف روزهای گذشته در وین بین اعضای این توافق در جریان بوده، می‌گوید که گفت‌وگوها برای احیای برجام در پایتخت اتریش ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، «میخائیل اولیانوف» سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در توئیتی نوشت: کار درباره احیای توافق هسته‌ای، فردا در سایه کمیسیون مشترک برجام در وین ادامه می‌یابد.

پیش‌تر او در چارچوب نشستی سه جانبه، با روسای هیات‌های مذاکره کننده ایران و چین دیدار و گفت و گو کرد. این دیدار در محل اقامت سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه و رییس هیات مذاکره‌کننده کشورمان در وین صورت گرفت. کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین نیز در این نشست حضور داشت.

اولیانوف با اشاره به محتوای این جلسه عنوان کرد که طرف‌ها پیرامون تلاش‌های جاری در خصوص اجرای کامل برجام بحث و تبادل نظر کردند.

روز پنجشنبه دور سوم هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین پایان یافت و قرار شد گفت وگوهای فنی در نشست‌های کارشناسی ادامه یابد.

بر این اساس، نشست‌های دو گروه کارشناسی که از هفته گذشته به طور موازی جهت رایزنی‌های فنی در دو حوزه رفع تحریم و مسائل هسته‌ای آغاز به کار کرده‌اند، ادامه خواهند یافت.  نتایج نشست‌های این دو گروه کارشناسی در حوزه جنبه‌های فنی مربوط به رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای، به کمیسیون مشترک اعلام می‌شود.

امروز (جمعه) عراقچی با رؤسای سه هیأت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) هم دیدار کرد و قرار است با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا هم ملاقات کند.

عراقچی دیروز در گفت و گویی بیان کرد که شرکت کنندگان در جلسه روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام تبادل نظرات بسیار سختی داشتند، اما همه آنها توافق کردند که پیش روند. اگرچه هنوز اختلافاتی داریم، اما این منافع مشترک را داریم که باید به جلو حرکت کنیم و باید این روند را تسریع کنیم تا در اسرع وقت به نتیجه برسیم.

وی گفت: آنها باید همه تحریم‌ها را بردارند البته ما به لیست تحریم‌ها نیاز داریم و این باید کار ما در این دور از بحث‌ها باشد، زیرا بدون لیست (تحریم‌ها) فکر نمی‌کنم که بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.

به گفته عراقچی، تهران همچنین آماده است لیستی مشابه درباره اقدامات هسته‌ای که باید اتخاذ شود، تهیه کند.

معاون وزیر امور خارجه ایران همچنین بر ضرورت تهیه لیستی از تحریم‌ها توسط ایالات متحده تأکید کرد، زیرا بدون آن "هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. "

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha