سیلاب به ۹ واحد مسکونی شهداد خسارت جدی وارد کرد

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بارش باران طی ۲ روز گذشته در کرمان گفت: سیلاب به ۹ واحد مسکونی روستای پشوییه بخش شهداد خسارت جدی وارد کرده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی عصر جمعه در بازدید از روستای سیلزده پشوییه شهداد به بارش شدید باران طی دو روز گذشته و جاری شدن سیل در این روستا اشاره کرد و گفت: جاری شدن سیلاب حدود ۱۸ کیلومتر مسیر جاده خاکی و هشت کیلومتر به آسفالت این منطقه آسیب وارد کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین سیلاب به شبکه برق رسانی روستای پشوییه نیز با شکست چند تیر برق خسارت وارد کرده است.

پورابراهیمی گفت: ماموران در حال ترمیم و وصل شبکه برق رسانی به روستای پشوییه و کشیت که از همین مسیر تامین برق می شود، هستند و تا ساعاتی دیگر برق این روستاها وصل خواهد شد.

وی افزود: سیلاب همچنین مسیر انتقال آب کشاورزی به روستای پشتوییه را نیز دچار مشکل کرده است.

وی با اشاره به ورود بسیج به حوزه رفع مشکلات ناشی از جاری شدن سیلاب در روستای پشوییه بیان کرد: مسوولان مرتبط به منظور وصل آب آشامیدنی و کشاورزی این منطقه وارد عمل شده اند که تا ساعاتی دیگر این عملیات به پایان می رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار می رود فرماندار و مدیران حوزه حوادث، راهکار مناسبی به منظور جلوگیری از ورود سیل به روستای پشتوییه که سال هاست درگیر سیلاب است،  بیندیشند. 

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های امدادی هم اکنون در منطقه حضور دارند گفت: جا دارد از هلال احمر، بسیج، دهیاری، بخشداری، امام جمعه و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط که از ساعات اولیه وقوع سیلاب در روستای پشوییه حضوری فعال داشته اند تشکر کرد.

پورابراهیمی ابراز امیدواری کرد، ظرف چند روز آینده شرایط این روستا به حالت عادی برگردد و خسارتی که باید به مردم پرداخت شود توسط دستگاه های اجرایی تامین شود.

وی ادامه داد: امیدواریم با انجام اقدامات پیشگیرانه سال آینده همزمان با بارش باران شاهد جاری شدن سیلاب در این روستا نباشیم و باید به منظور جبران خسارت های مردم این روستا تدابیری اندیشیده شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، پیشگیری از وارد آمدن خسارت به وسیله سیلاب را مهم ارزیابی و تصریح کرد: باید از بروز سیلاب در آینده با توجه به شرایط منطقه پیشگیری کرد.

امام جمعه و بخشدار شهداد در این  بازدید دکتر پورابراهیمی را همراهی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =