۱۰میلیارد تومان برای تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی اختصاص یافت

تبریز - ایرنا - مسوول مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی از اختصاص ۱۰میلیارد تومان برای تجهیز مدارس استان خبر داد.

یحیی نجابت روز جمعه در مراسم کلنگ زنی مدرسه پنجکلاسه روستای قره دیو منطقه نظرکهریزی هشترود گفت: این اعتبار برای خرید و تهیه تجهیزات  الکترونیکی و آموزشی شامل رایانه، ویدئو پروژکتور، میز، صندلی و نیمکت مدارس  هزینه خواهد شد.
فرماندار شهرستان هشترود هم در این مراسم از وجود ۳۷ مدرسه در کانکس‌های غیراستاندارداظهار تاسف کرد و گفت : ۱۱۵ کلاس درس غیرمستحکم در این بخش وجود دارد و ۵۳ کلاس درس نیز نیمه مستحکم است.
 امین امینیان افزود: در قرآن کریم و دین اسلام به تعلیم و تربیت اهمیت زیادی داده شده است و انسان به جهت امتیاز قدرت یادگیری و تعلیم و تربیت، اشرف مخلوقات قلم داد شده است.
وی به فراهم کردن بستر توانایی یادگیری به طریق افراد خیر اشاره کرد و افزود: افراد خیر و نیکوکار انسان های توسعه یافته و تکامل یافته هستند که به جهت این ویژگی می توانند از نیاز خود بگذرند و به مسوولیت های اجتماعی جامعه توجه کنند که این افراد همواره منافع جامعه را به منافع خود ترجیح می دهند.
وی به ویژگی های انسان های خیر و نیکوکار اشاره کرد و افزود: حرکت انسان های خیر و نیکوکار با توجه به رفتار و عملکردشان که به درک مسائل و در کنار هم بودن افراد همنوع خود توجه می کنند، قابل تحسین است که در این راستا باید با فرهنگ سازی و نشان دادن شیوه و روش افراد خیر به یک رویه عمومی تبدیل شود.
وی افزود: مشارکت در امور اجتماعی از طرف مردم و مسوولان قابل ستایش است و یکی از والاترین احسان ها مشارکت در امور اجتماعی و مدرسه سازی می باشد چرا که با همکاری و هم یاری همدیگر شاهد گسترش تعلیم و تربیت و رشد و بالندگی خواهیم بود.
به گزارش ایرنا،  این مدرسه با زیربنا ۲۵۰ متر توسط خیری در روستای قره دیو احداث خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha