ظرفیت بخش‌های کرونا در چهارمحال و بختیاری تکمیل شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری از تکمیل ظرفیت بخش‌های ویژه کرونا مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ظرفیت بخش‌های غیرکرونایی به خدمت گرفته شده است.

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تعطیل کردن بخش‌های غیرضروری و بیماران معمولی ،تلاش شده تا بتوان نیاز استان را با استفاده از بخش‌های غیرکرونایی تامین کرد اما چنانچه تعداد بیماران بستری به همین روال ادامه یابد مجبور به استفاده از نقاهتگاه خواهیم شد.

وی از تامین نقاهتگاه در شهرکرد در محل سالن ورزشی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: برای تجهیز این نقاهتگاه به وسایل متعددی از جمله پتو، تحت، کپسول اکسیژن و سایر تجهیزات نیاز است که باید تلاش کرد تا با همکاری بین‌بخشی این نیازمندی‌ها را تامین کرد.

شیرانی با اشاره به مراجعه روزانه ۱۰۰ بیمار بستری به مراکز درمانی استان، تصریح کرد: از این تعداد آزمایش ۵۰ نفر مثبت می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری همچنین از مراجعه روزانه یک هزار  ۸۰۰ نفر افراد مشکوک به علائم بالینی کرونا خبر داد و گفت: در حدود ۶۰۰ بیمار در مراکز درمانی استان بستری است و تنها راهکار جلوگیری از تداوم این شرایط رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

شیرانی با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی در خصوص استفاده از ماسک، بسته بودن اصناف و شست‌وشوی دست‌ها در حدود ۸۰ درصد رعایت می‌شود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که همچنان چالش اصلی استان در مهار شیوع کرونا رعایت نکردن فاصله اجتماعی است که طی روزهای اخیر میزان رعایت آن حدود ۵۰ درصد گزارش شده است.

وی افزود: در چنین شرایطی که در اوج شیوع موج چهارم کرونا هستیم، برگزاری مراسم‌هایی نظیر عروسی و ختم گزارش شده است که این موضوع شرایط را از وضع موجود وخیم‌تر می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی و بستری استان نسبت از وضعیت قرمز فراتر رفته است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که بالاتر از رنگ قرمز تاکنون رنگ‌بندی جدید در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور پیش‌بینی نشده است و اینکه ادعا می‌شود برخی مناطق استان به رنگ سیاه تغییر رنگ داده است مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۷ هزار و ۳۳۴ مورد نمونه‌گیری از افراد مشکوک به ویروس کرونا گرفته شده است که از این تعداد ۳۴ هزار و ۳۷۹  مبتلای قطعی به این ویروس شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۸۶۴ نفر در این استان جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha