نقاهتگاه بیماران کرونایی شهرکرد نیازمند کپسول اکسیژن است

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری از اعلام فراخوان برای جذب کمک‌های مردمی برای تامین کپسول اکسیژن خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی نقاهتگاه در شهرکرد به ۴۰۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری نیاز است.

عباس قادری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تامین هر کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری به چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعتبار نیاز است که می‌طلبد مردم نوع‌دوست و خیر استان در این خصوص مجموعه علوم پزشکی شهرکرد را یاری دهند.

وی با بیان اینکه فراخوان دعوت از مردم برای تامین کپسول‌های اکسیژن از ۲ روز گذشته آغاز شده است، اظهار داشت:امید است در ادامه شاهد مشارکت چشمگیر مردم و به ویژه خیران استان باشیم.

قادری، کمک‌های مردمی جذب شده از ابتدای شیوع کرونا تاکنون را یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ جدای از کمک‌هایی است که به صورت مستقیم به دانشگاه علوم پزشکی عرضه شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدارک نقاهتگاه بیماران کرونایی در محل ورزشگاه آموزش و پرورش استان، خاطر نشان کرد: در این سالن ۱۰۰ تخت پیش‌بینی شده است که بنا بر نظر کارشناسی به ۴۰۰ کپسول اکسیژن ۴۰ لیتری نیاز است که باید هر ۶ ساعت یکبار پر شود و علاوه‌بر هزینه مالی قابل توجه این کپسول‌ها باید نیروی انسانی مورد نیاز برای شارژ و جانمایی کپسول‌ها نیز تامین شود.

قادری خاطرنشان کرد: مردم خیر استان می‌توانند کمک‌های خود را به شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۸۸۴۰۵۸۰۴۱ به نام مجمع خیرین سلامت استان چهارمحال و بختیاری واریز کنند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای فعالیت مجمع خیرین سلامت چهارمحال و بختیاری (سال ۸۸) تاکنون ۸۰ طرح بهداشتی و درمانی در استان شامل احداث خانه بهداشت، آزمایشگاه، کلینیک، خانه پزشک و مراکز درمانی روستایی و شهری احداث شده است.

همچنین با مشارکت مجمع خیرین سلامت ۸۰ هزار مترمربع فضای فیزیکی به مراکز درمانی و بهداشتی استان اضافه شده است و ۱۰۰ هزار مترمربع زمین برای احداث فضاهای بهداشتی و درمانی از سوی مجمع به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اهداء شد.

موج چهارم کرونا سبب پر شدن ظرفیت مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری شده است و مسئولان را بر آن داشته تا با ایجاد نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی خدمات‌رسانی به بیماران را بی‌وقفه ادامه دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha