۲۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84297359
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر کره جنوبی تغییر کرد

تهران- ایرنا- "چانگ سای کِیون" نخست وزیر کره جنوبی که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را دارد از جایگاه خود کنار رفت.

به گزارش روز جمعه ایرنا از یونهاپ، با کنار رفتن چانگ، "مون جائه این" رییس جمهوری کره جنوبی «کیم بو کیوم» وزیر کشور را به عنوان نامزد جانشینی چانگ به پارلمان این کشور معرفی کرده است.  

همزمان با تغییر نخست وزیری، رییس جمهوری این کشور همچنین ۶ وزیر جدید را برای خدمت در کابینه معرفی کرده است. وزارت خانه‌های کار، زمین، صنعت و انرژی، علوم و اقیانوس ها از جمله این وزارت خانه ها هستند.

این افراد برای تاییدیه تصدی پست خود باید در مجلس حاضر شوند اما قانونگذاران در صورتی که رئیس جمهوری اصرار بر انتصاب آنها داشته باشد، قدرت وتوی تصدی ها را ندارند.

چانگ که هفته گذشته در سفری سه روزه از ایران دیدار کرد، پیشتر نیز گفته بود که قصد جدا شدن از دولت را دارد. او از گزینه های مطرح حزب حاکم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی است.

ترمیم کابینه کره جنوبی چند روز پس از آن صورت گرفت که حزب لیبرال دموکراتیک کره جنوبی با ریاست «مون جائه این» در انتخابات شهرداری ها شکست سنگینی را متحمل شده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha