امام جمعه کاشان: هدف خرابکاری نطنز انفعال ایران در مذاکرات است

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: خرابکاری دشمن در مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن (نطنز) با هدف انفعال درآوردن ایران در مذاکره‌های هسته‌ای انجام شد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان که به دلیل وضعیت قرمز کرونایی این شهرستان با حضور ۱۰ نفر و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار و به صورت رادیو و فضای مجازی منتشر شد، افزود:  اگر چه رژیم صهیونسیتی عریان و گستاخانه مسوولیت این عملیات خرابکاری را پذیرفت اما ساده‌انگاری است که این اقدام عملیات خودسرانه آنان باشد.

وی تصریح کرد: سابقه عملیات‌های مختلف ایجاد ناامنی در شهرها با ترور شخصیت‌های هسته‌ای، عملیات‌های سایبری و به پرواز درآمدن پهبادها در گذشته نشان می‌دهد محصول مشترک یک اتاق فکر است.

خطیب جمعه کاشان، خرابکاری مجتمع هسته‌ای نطنز را محصول اتاق فکر آمریکا، اروپا و ارتجاع عرب با مباشرت رژیم منحوس صهیونیسم دانست و افزود: حماقت رژیم صهیونیستی در پذیرش مسوولیت این عملیات خرابکاری این است که در سال‌های اخیر از سوی هم‌پیمانان ایران در منطقه از جمله حزب‌الله، حماس و مقاومت عراق از طریق حمله‌های سایبری، پهبادی و حملات مستقیم، آسیب جدی دیدند به طوری که رژیم منحوس صهیونیستی در داخل به طور کامل آشفته و در خارج بی‌آبرو است.

وی، آشفتگی داخلی رژیم منحوس صهیونیست را به دلیل نتیجه نگرفتن در روی کار آوردن احزاب صهیونیستی با برگزاری چهار انتخابات و وضعیت وخیم کرونایی آنان که سانسور می‌کنند عنوان و اضافه کرد: رژیم صهیونسیتی در خارج نیز با شکست راهبردی منطقه‌ای از شکست ترامپ در انتخابات و هم‌پیمان با آل سعود و ارتجاع عرب در شرایط جاری جامعه که با طبل رسوایی عربستان در یمن به صدا درآمد روبرو و تضعیف شدند.

آیت‌الله سلیمانی تصریح کرد: پذیرش مستقیم این خرابکاری از سوی رژیم صهیونسیتی برای اظهار وجود و حفظ موقعیت خویش در بین مردم خود و هم‌پیمانان خارجی است.

به گفته وی، نخستین اظهار نظر رژیم صهیونسیتی حین جنگ دیپلماسی ایران و آمریکا برای جلب نظر جو بایدن که سیاست تهدید، تطمیع، چماق و هویج را دنبال می‌کند بی‌دلیل نیست و تا حدی برای ابراز رضایت بایدن است.

دلیل گستاخی‌های رژیم صهیونیستی

امام جمعه کاشان درباره پاسخ ندادن ایران به این گستاخی‌های رژیم صهیونسیتی ادامه داد: از نگاه دشمن این حمله‌های رژیم صهیونیستی نوعی پاتک‌ ضد ایران است، چرا که اطمینان دارند تمامی خسارت‌ها و صدمه‌هایی که در این سال‌ها از گروه‌های مقاومت دیده‌اند از طریق ایران و به پشتوانه قدرتمندی و آموزش ایران است؛ به این دلیل و نگاه در صدد پاتک درآمدند، چرا که خود را آسیب دیده ایران می‌دانند.

وی با تاکید بر لزوم پاسخ قاطع و محکم ایران با حمله‌های قدرتمند و سهمگین‌تر اظهار داشت: ایران همان‌گونه که بعد از ناجوانمردانه‌ترین شیوه آمریکا در مقابله و شهادت سردار سلیمانی انجام داد در مقام مقابله عین‌الاسد را بمباران کرد، اکنون نیز قدرت پاسخگویی چند صد برابر را به صهیونیست‌ها و وارد کردن خسارت‌های زیاد دارد.

آیت الله سلیمانی با اشاره به  خسارت‌های زیاد به سانترفیوژها و اعلام جبران و بازسازی آن ادامه داد: ما این خیانت و جنایت از سوی رژیم صهیونیستی در اتاق فکر با مشارکت دیگران را محکوم و چند نکته را درباره طرح نفوذ یادآوری می‌کنیم.

جنگ‌های پیچیده اطلاعاتی و رسانه‌ای دشمن

امام جمعه کاشان با تاکید بر جدی گرفتن جریان نفوذ و پیداشدن سر نخ‌هایی از آن در این جنایت گفت: باید جدی‌تر نسبت به حفاظت و حراست کوشا و با پرهیز از برخورد خوشبینانه عزیزان حراستی متوجه جنگ‌های پیچیده امنیتی، اطلاعاتی، رسانه‌ای و حتی نظامی باشیم.

وی با بیان آشکار بودن شمار و تجهیزات دشمن و مشخص بودن سنگر آن در جنگ نظامی افزود: اما جنگ پیچیده رسانه‌ای، امنیتی و اطلاعاتی نیاز به توجه جدی و پرهیز از خوشبینی دارد.

به گفته وی، سایت، پایگاه و جایگاه هسته‌ای ایران برای سومین بار به‌عنوان ناموس ملت ما با نفوذ آسیب‌پذیر شد، اگرچه دشمن قدرت حمله و مقابله به شکل مستقیم و ابزار و ادوات جنگی را با ما ندارد.

آیت‌الله سلیمانی نفوذ را خطرناک دانست و گفت: اگر به آن توجه نشود و به شکل خوشبینانه با دشمن مواجه شویم، دل مردم با هراس، نظام دینی ناکارآمد تبلیغ و وضع کشور را بحرانی توصیف می‌کند.
وی تصریح کرد: جریان نفوذ نوع مشارکت ما را در انتخابات به شکلی تحت تاثیر قرار می‌دهد چگونه نفوذ در دستگاه اجرایی و اداری ما نباشد بنابراین امن‌ترین نقطه برای ما باید این مرکز باشد.

امام جمعه کاشان جریان نفوذ در گذشته و حتی با نزدیکی به مراجع را با پوشش دینی بویژه فتوای قتل شیخ فضل‌الله نوری با قدرت نفوذ را تاکید کرد و افزود: بخشی از عملیات دشمن برای دلسرد کردن مردم به نظام از طریق فعالیت در فضای مجازی حتی بیشتر از فضای حقیقی است که با هدف تبلیغات سو ضدنظام، حاکمیت، رهبری و توفیقات ایران صورت می‌گیرد.

مذاکره‌ها فرسایشی نشود

وی یادآور شد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب مذاکره‌ها فرسایشی نشود و ایران با این کارها بر سر میز مذاکرات به انفعال برنیاید و قدرتمندانه با حریف وارد عمل شود.

آیت‌الله سلیمانی با تاکید بر اینکه ایران قدرتمندانه در کوتاهترین زمان پیش رود و این مذاکرات حتی با امتیازهای پا به پا هم همراه نباشد، اظهار داشت: ایران در مقابل این حرکت دشمن با قدرت هر چه تمام‌تر مقاومت کند و به طور دقیق شرایط چهار پنج‌گانه کشور ما در مذاکره‌ها را مد نظر قرار دهد.

به گزارش ایرنا، بامداد یکشنبه ۲۲ فروردین حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) رخ داد که به گفته سخنگوی سازمان انرژی اتمی صدمه‌های انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =