«کیانوش رستمی» راز تغییر دسته خود را فاش کرد

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلا المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته ی وزنه برداری گفت: کم کردن وزنم برای جبران امتیازات گزینشی المپیک بود و در آینده مشکلی برای بازگشت به دسته ۹۶ کیلوگرم در این رشته ندارم.

به گزارش ایرنا، اعضای تیم ملی وزنه‌برداری مردان ایران صبح روز دوشنبه ایران را به مقصد مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان ترک خواهند کرد. این مسابقات یکی از گزینشی‌های المپیک با درجه طلایی به شمار می‌رود و سه وزنه‌بردار ایرانی برای کسب امتیازات آن  رقابت خواهند کرد.  

یکی از این ورزشکاران «کیانوش رستمی» که تصمیم دارد در دسته ۸۹ کیلوگرم در این مسابقات حاضر شود. بنا به اعلام مسوولان برگزاری مسابقات، رستمی با رکورد ورودی مجموع  ۳۶۵ کیلوگرم به مصاف رقبا می‌رود. در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌بردار کره‌ای با مجموع ۳۹۰ کیلوگرم در جایگاه نخست و رستمی به همراه وزنه‌بردار ازبک در رده دوم قرار دارند. میری هم سوم است.  

دارنده مدال طلا مسابقات وزنه‌برداری المپیک ریو روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مسابقات قهرمانی آسیا یکی از تورنمنت‌های معتبر در سال ۲۰۲۱ است اظهار داشت: این مسابقات از سوی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به عنوان گزینشی المپیک با درجه طلایی معرفی شده و من نیز به مانند سایر وزنه‌برداران المپیکی  به دنبال کسب امتیاز کامل آن هستم. البته یک دسته پایین‌تر وزنه خواهم زد تا بتوانم امتیازات از دست رفته در گزینشی‌های دیگر را جبران کنم.  

کیانوش رستمی ادامه داد: تمام تلاش خود را خواهم کرد تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنم و بتوانم در صورت امکان نماینده ایران در توکیو باشم.

رستمی که با کاهش وزن هفت کیلوگرمی اکنون باید در دسته ۸۹ به روی تخته برود افزود: برای جبران امتیازات از دسته رفته به دسته ۸۹ کیلوگرم آمدم و اگر بتوانم سهمیه المپیک توکیو را کسب کنم مشکلی برای اضافه کردن وزن نخواهم داشت و به راحتی به وزن ایده‌آل می‌رسم.

کیانوش رستمی هم اکنون با ۲ هزار ۸۵۲ امتیاز در رده ۳۲ وزنه‌برداران المپیکی دسته ۹۶ کیلوگرم قرار دارد. او به دنبال آن است تا با کسب امتیازات کامل مسابقات قهرمانی آسیا گامی بلندی برای رسیدن به المپیک توکیو بردارد. یکی از مهمترین برنامه های رستمی کسب عنوان بهترین وزنه‌بردار قاره آسیا است تا با این عنوان، جواز حضور در توکیو را به دست آورد.  

بنا به فرمول جدید مسابقات گزینشی المپیک هشت وزنه بردار برتر هر دسته به همراه برترین‌های قاره‌ها، جواز حضور در توکیو را کسب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =