۲۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84297288
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۵ میلیون نفر در آلمان علیه کرونا واکسینه‌شدند

تهران- ایرنا- با گذشت بیش از سه ماه از کارزار واکسیناسیون در آلمان، تا کنون نزدیک به ۱۵.۵ میلیون نفر از شهروندان این کشور در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش ایرنا، تاکنون کمتر از بیست درصد مردم آلمان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند. طبق آخرین آمار موسسه روبرت کخ در روز جمعه، تا روز گذشته حدود ۱۵.۵ میلیون شهروند این کشور برای نخستین بار و بیش از ۵.۳ میلیون نفر نیز دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند.

این بدان معناست که با گذشت بیش از سه ماه از آغاز کارزار واکسیناسیون سراسری در آلمان مجموعاً ۲۰.۷۴ میلیون دوز واکسن تزریق شده است. گزارش ها حاکی است که میزان واکسیناسیون برای اولین در روز چهارشنبه به ۷۳۹ هزار دوز واکسن کرونا در یک روز رسیده که به نوبه خود رکورد جالب توجهی به شمار می رود.

تارنمای شبکه دویچه وله در این رابطه نوشت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ هزار و ۴۲۶ مورد ابتلای جدید به کرونا ثبت شده است. در همین فاصله زمانی ۲۹۴ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که آمار ابتلا به کرونا روز پنج‌شنبه هفته گذشته ۲۰ هزار ۴۰۷ نفر بود.

اوایل ژانویه امسال شمار مبتلایان به کرونا نزدیک به ۳۲ هزار نفر بود که رقم بسیار بالایی است اما پس از آن میزان ابتلا برای چند هفته به شکل قابل توجهی کاهش یافت و اکنون مجددا افزایش یافته است، این امر موجب نگرانی مقامهای بهداشتی دولت آلمان شده است.

امروز همچنین نشریه تاگس شاو آلمان گزارش داد، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در فرانسه از آستانه ۱۰۰ هزار مرگ ثبت شده عبور کرد، این امر فرانسه را به اولین کشور همسایه آلمان تبدیل می کند که از این رقم فراتر رفته است. طی ۲۴ ساعت اخیر مقامات بهداشتی فرانسه ۲۹۶ مورد مرگ را گزارش کردند و به این ترتیب تعداد مرگ گزارش شده این کشور به ۱۰۰ هزار و ۷۳ نفر رسید.

تاکنون فقط ایتالیا و انگلیس از مرز ۱۰۰ هزار مرگ در اروپا عبور کرده بودند. در سراسر جهان فرانسه با ۶۷ میلیون جمعیت به شدت تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفته و هشتمین کشوری است که به این میزان از مرگ و میر می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha