روابط حقوقی - قضایی و فنی - مخابراتی ایران با عراق گسترش می‌یابد 

بغداد - ایرنا - ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی در عراق در ادامه رایزنی‌های خود با هدف گسترش روابط با مقامات این کشور دوست و همسایه؛ دو دیدار و ملاقات جداگانه با وزیران دادگستری و ارتباطات همسایه غربی کشورمان داشت.

به گزارش روز جمعه ایرنا؛ در دیدار ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با «سالار عبد الستار محمد» وزیر دادگستری این کشور همسایه در خصوص مسائل مختلف بین دو کشور رایزنی و بر توسعه روابط قضایی و حقوقی تاکید شد.

در این دیدار طرفین گسترش همکاری‌های قضایی و حقوقی بین تهران و بغداد، پیگیری نتایج سفر سال گذشته رییس قوه قضاییه ایران به عراق و سایر موضوعات مورد علاقه دو کشور را بررسی کردند.

همچنین ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق ضمن تشکر از همکاری قضایی این کشور همسایه برای انتقال زندانیان ایرانی، دعوت نامه سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری ایران برای سفر به تهران را تقدیم سالار عبدالستار محمد کرد.

گفتنی است در پی سفر سال گذشته رییس قوه قضاییه ایران به عراق که منجر به تفاهمات مختلف شد؛ با پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد اخیرا ۴۰ زندانی ایرانی به کشورمان منتقل شدند. 

تبادل زندانیان دو کشور؛ معاضدت قضایی و تسهیل امور حقوقی از جمله برخی توافقات دو کشور ایران و عراق است که سفارت ایران اجرای دقیق و سریع مفاد آن را در دست پیگیری دارد. 

به گزارش ایرنا، آیت‌الله رئیسی ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس شورای عالی قضایی جمهوری عراق و با هدف گسترش روابط قضایی و حقوقی دو کشور در تاریخ ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ به بغداد سفر کرد.

به گزارش دیگر ایرنا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در دیداری دیگر با شهاب احمد کاظم الشیبانی وزیر ارتباطات عراق هم ملاقات و گفتگو کرد.

در این دیدار راههای گسترش روابط دوجانبه در حوزه های ارتباطات مخابراتی، خدمات اینترنتی، تسهیلات ارتباطی فیمابین و دیگر موارد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 سفیر کشورمان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تبادل هیات های تخصصی و صدور خدمات فنی و مهندسی در حوزه‌های مذکور و انتقال تجربه کشورمان در زمینه های مختلف به خصوص دستاوردهای علمی به کشور همسایه و دوست عراق تاکید کرد.

توسعه روابط فنی و اقتصادی ایران با عراق در سفر اخیر وزیران راه و شهرسازی و نیز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان به عراق هم مورد تفاهم بود که به توافقاتی منجر شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha