۲۸ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۱۲
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84297225
۰ نفر

برچسب‌ها

 ازدواج و طلاق در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: میزان ازدواج در خراسان رضوی در سال گذشته ٥.٢ درصد و میزان طلاق نیز ٣.٩ درصد نسبت به سال قبل از آن رشد کرده است.

محمد حسن بهادر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال این استان با ثبت ۵۱ هزار و ۹۶۲ واقعه ازدواج جایگاه دوم کشور را در این زمینه به خود اختصاص داد.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۱۹ هزار و ۵۵۸ واقعه طلاق در سامانه به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی با اشاره به تشکیل ٢١ هزار و ۸۷۸ پرونده در شعب اجرایی استان طی سال گذشته افزود: ۱۷ هزار و ۲۶۷ پرونده از این تعداد مربوط به مهریه بود.

بهادر افزود: ۹۰۸ پرونده نیز مرتبط با اسناد رهنی و سه هزار و ۷۰۳ پرونده دیگر هم در زمینه های دیگر از جمله چک و اسناد شرطی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: بازداشت ۳۹ هزار و ۳۳۹ ملک، رفع بازداشت از ۳۳ هزار و ۱۶۱ ملک، صدور ١٤ هزار و ٨٢٢  حکم ممنوع الخروجی و صدور ١٥ هزار و ٤٦٧ حکم رفع ممنوع الخروجی به صورت مکانیزه از دیگر اقدامات این اداره کل در سال ٩٩ بوده است.

خراسان رضوی با وسعت حدود ١١٧ هزار و ٧٦٩ کیلومتر مربع معادل ۷.۸  درصد مساحت کل کشور و جمعیت ٦.٥ میلیون نفری، دارای ۳۷ واحد ثبتی افتتاح شده، ۵۴۱ دفتر اسناد رسمی، ۲۲۰ دفتر ازدواج و ۱۱۱ دفتر طلاق است که سالانه به طور متوسط سه میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت در حوزه های ازدواج و طلاق، املاک و اسناد، ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و اجرای اسناد رسمی به مردم ارائه می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =