خودروهای پلاک مخدوش در ایلام افزایش یافته است

ایلام - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: اجرای محدودیت های ترافیکی در ایام انتشار گسترده ویروس کرونا باعث افزایش چشمگیر خودروهای داری پلاک مخدوش در استان شده است.

به گزارش ایرنا از کانال اطلاع رسانی پلیس استان ایلام، سرهنگ ابوالفضل کهزادی افزود: این اقدام برای فرار از اعمال قانون بعد از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است و تاکنون ۳۰ دستگاه خودرو در این زمینه توقیف شده است.

وی یادآور شد: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرکسی در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه موتوری زمینی، آبی یا کشاورزی تغییری ایجاد یا پلاک وسیله نقلیه دیگری را به آن الصاق کند به حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از تشکیل بانک اطلاعاتی خودروهای پلاک مخدوش در پلیس راهور استان خبر داد و اضافه کرد: اطلاعات این خودروهای توقیفی در پلیس راهور وجود دارد و در صورتیکه دوباره دست به چنین اقدامی بزنند با استفاده از این اطلاعات، مجازات بیشتری در انتظارشان خواهد بود. 

کهزادی از شهروندان خواست: در صورت مشاهده خودروهای پلاک مخدوش در معابر عمومی موضوع را از طریق شماره های ۱۱۰ یا ۱۲۰ به پلیس اطلاع رسانی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha