حق الزحمه دفاتر کاریابی غیردولتی ایلام ابلاغ شد

ایلام - ایرنا -  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی سال جاری بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، به دفاتر کاریابی استان ابلاغ شد.

 احمد خانمحمدیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس این دستورالعمل، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی ۴۵۰ هزار ریال (بدون احتساب ارزش‌افزوده) و در دفاتر کاریابی خارجی ۶۵۰ هزار ریال (بدون احتساب ارزش‌افزوده) تعیین شده است.

وی افزود: حق‌الزحمه به‌کارگماری دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی که از کارجو دریافت می‌شود، حداکثر ۵۰ درصد حداقل دستمزد ماهیانه مصوب شورای عالی کار در سال ۱۴۰۰ است و برای قراردادهای کمتر از یک سال حق‌الزحمه به نسبت ماهیانه کارکرد محاسبه می شود.

خانمحمدیان یادآور شد: درصورتی‌که دستمزد ثابت بکار گمارده بیشتر از حداقل دستمزد اعلام‌شده از سوی شورای عالی کار باشد، ۳۰ درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام‌شده در سال ۱۴۰۰ به حق‌الزحمه دریافتی از کارجو اضافه می شود و کاریابی حق دریافت حق‌الزحمه به‌کارگماری برای مدت اشتغال کمتر از یک ماه را ندارد.

وی افزود: دفاتر کاریابی می‌توانند در خصوص برخی مشاغل ساختمانی و روزمزد (هشت درصد) دستمزد روزانه دریافتی کارجو را به‌عنوان حق‌الزحمه به‌کارگماری دریافت کنند.

خانمحمدیان تاکید کرد: عدم رعایت هریک از بندهای اعلام‌شده، تخلف محسوب می شود و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با همکاری انجمن صنفی کاریابی‌ها، موظف به رسیدگی موضوع هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha