۹۹۹ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی پارسال در غرب خراسان رضوی محقق شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: ۹۹۹ میلیارد و ۳۲۷ میلیون ریال سرمایه‌گذاری صنعتی با هدف جهش تولید ظرف یک سال گذشته در شهرستانهای سبزوار، جوین و جغتای واقع در غرب خراسان رضوی محقق شده است.

علی امیدبخش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته سال ۹۹ در حوزه صنایع شهرستان‌های سبزوار، جوین و جغتای در مقایسه با سال قبل تر آن  از ۲ برابر آن بیشتر بوده است.

وی اضافه کرد: این میزان سرمایه‌گذاری در قالب ۴۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با اشتغال ۵۵۰ نفر در بخش‌های صنایع شیمایی، فلزی، برق و غذایی در غرب خراسان رضوی محقق شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه حوزه صنعت این منطقه و تلاش برای ارتقای بهره‌وری آن افزود: تسهیل در صدور مجوزها و حمایت دفتر سرمایه‌گذاری، تمایل افراد صاحب سرمایه را به فعالیت در بخش صنعت بالا برده است.

امیدبخش افزود: با هدف تحقق جهش تولید در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، پارسال مشکلات ۹۶ واحد تولیدی شهرستان سبزوار بررسی شد که اغلب موانع و مشکلات آنها صدور مجوز، امهال تسهیلات و جذب تسهیلات جدید بانکی برای توسعه بود.

سبزوار ۲ شهرک صنعتی با ۷۰ واحد صنعتی فعال دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =