رکورد ورودی پولادمردان ایران در قهرمانی آسیا اعلام شد

تهران- ایرنا- لیست نهایی شرکت‌کنندگان در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا اعلام شد و «رسول معتمدی» و «علی داودی» در رده نخست دسته‌های ۱۰۲ و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم قرار دارند.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا یکی از گزینشی‌های المپیک با درجه طلایی به شمار می‌رود و سه ورزشکار ایران در این دوره از مسابقات به دنبال افزایش امتیازات خود برای حضور نهایی در المپیک توکیو هستند. «علی داودی» در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم و «سهراب مرادی» در دسته ۹۶ کیلوگرم ورزشکارانی هستند که می‌توانند امتیاز کامل این گزینشی را از آن خود کنند.

«کیانوش رستمی» نیز با وزنه‌زدن در دسته ۸۹ کیلوگرم به دنبال جایگزین کردن امتیازات این مسابقه برای دسته ۹۶ کیلوگرم است.

بنا به اعلام مسوولان برگزاری رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا،  ایران با ۹ وزنه‌بردار در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا خواهد کرد. قرار بود تیم ایران کامل اعزام شود اما مصدومیت «حافظ قشقایی» موجب شد تا اعزام وی منتفی شود. تمام ورزشکاران ایران در لیست ورودی در گره A حضور دارند.  

بررسی رکوردهای وزنه‌برداران حاضر در مسابقات تاشکند حکایت از آن دارد که «رسول معتمدی» در دسته ۱۰۲ کیلوگرم و «علی داودی» در دسته فوق سنگین بیشترین رکورد را در دسته‌های خود دارند.  

در دسته ۷۳ کیلوگرم هفت وزنه‌بردار در گروه A حضور دارند که «مصطفی جوادی» از ایران با رکورد مجموع ۳۴۰ کیلوگرم در جایگاه سوم قرار دارد. وزنه‌بردار چینی با ۳۵۰ کیلوگرم در رده نخست قرار دارد. همچنین در دسته ۸۱ کیلوگرم «حسین سلطانی» با رکورد ۳۵۰ کیلوگرم حضور دارد که به صورت مشترک به وزنه‌بردار ترکمنستان و ازبکستان در رده سوم قرار دارد.  

دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌برداری مردان آسیا برای ایران در این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا «کیانوش رستمی» دارنده مدال طلا المپیک ۲۰۱۶ ریو قرار است در این دسته روی تخته برود. رکورد ورودی رستمی ۳۷۰ کیلوگرم و «علی میری» هم با رکورد ورودی ۳۶۵ کیلوگرم به مصاف رقبا می‌رود. در دسته ۸۹ کیلوگرم وزنه‌بردار کره‌ای با مجموع ۳۹۰ کیلوگرم در جایگاه نخست و رستمی به همراه وزنه‌بردار ازبک در رده دوم قرار دارند. میری هم سوم است.  

شاید هیجان واقعی رقابت برای ایرانیان در دسته ۹۶ باشد زیرا در این دسته «سهراب مرادی» بعد از حدود ۲ سال مصدومیت باید ضمن رقابت با وزنه‌بردار چینی و کره‌ای به دنبال کسب امتیاز لازم برای المپیک باشد. در این دسته «تیان تائو» ورزشکار چینی با رکورد ۳۹۰ کیلوگرم در رده دوم قرار دارد و ورزشکار کره‌ای نیز رکورد ورودی خود را ۳۹۵ کیلوگرم اعلام کرده است. مرادی هم با رکورد ورودی ۳۸۵ کیلوگرم در رده سوم قرار دارد.  

«فارس الباخ قطری» در این دوره از رقابت‌ها در دسته ۱۰۲ کیلوگرم حضور دارد و رکورد ورودی مجموع او ۳۸۰ کیلوگرم است. در دسته ۱۰۲ کیلوگرم «رسول معتمدی» از ایران حضور دارد که رکورد ورودی او ۳۸۵ کیلوگرم است. در این دسته «رضا دهدار» با وردی ۳۸۰ کیلوگرم نیز حضور خواهد داشت.  

همچنین «رسول بیکف» وزنه‌بردار قرقیزی که مرادی برای کسب عنوان برترین وزنه‌بردار آسیا با او رقابت دارد در دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه خواهد زد.

در دسته ۱۰۹ کیلوگرم ۱۰ ورزشکار با هم رقابت دارند که «کیا قدمی» با رکورد ورودی ۳۹۵ کیلوگرم نماینده ایران است.  رکورد ورودی این دسته با ۴۲۰ کیلوگرم برای «اکبر ژورائف» و «روسلان نورالدین‌اف» از ازبکستان است.

در رقابت های قهرمانی آسیا ازبکستان جذابترین مسابقه مربوط به دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم است جایی که «علی داودی» به همره پنج ورزشکار دیگر به روی تخته خواهند رفت. داودی با رکورد ورودی ۴۳۵ کیلوگرم در این دسته نفر نخست است.  

 همچنین از ایران در بخش داوری و گروه فنی مسابقات، «علی ذیفهم»   و «مهدی خالقی» از ایران حضور دارند. «داود باقری» نیز در کمیته پزشکی مسابقات حضور دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha