۲۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84297173
۰ نفر

برچسب‌ها

خواست مردم لغو تمامی تحریم‌هاست و چهار خبر کوتاه از یزد

یزد - ایرنا - خواست ملت ایران لغو تمامی تحریم‌هاست، ویژه برنامه سه دقیقه ای افطار جان، بازدید کارشناسان سازمان نظام مهندسی یزد از شهر زلزله زده سی سخت مرکز شهرستان دنا، راه اندازی آزمایشگاه ارزیابی تثبیت کننده‌های خاک در دانشگاه یزد و ارتش در اوج قدرت حضور دارداز جمله خبرهای روزجمعه این استان است.

امام‌جمعه مهریز گفت: لغو فوری تمامی تحریم‌های ظالمانه آمریکا و اروپا علیه مردم ایران حق مسلم و مطالبه اصلی است که باید در عمل محقق شود. 

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در پیام مجازی که به دلیل شرایط قرمز کرونایی امکان اقامه نمازجمعه نیست، به توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد مذاکره اشاره کرد و افزود: منطق ملت و مسوولان کشور نداشتن عجله در مذاکره است که دشمنان همانند گذشته به دنبال فرسایشی کردن آن هستند و تاکنون به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه مسولان باید در تمامی تصمیم‌گیری‌ها همواره منویات مقام معظم رهبری را در ابعاد مختلف و مسایل سیاسی نقشه راه خود قرار دهند، ادامه داد: تنها مطالبه جدی ملت ایران از آمریکا و غرب، انجام تعهدات بر زمین مانده و لغو تمامی تحریم‌ها به صورت کامل و یکجانبه است .

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: لغو تمامی تحریم‌ها  و راستی‌آزمایی در خصوص انجام تعهدات از سوی آنها جزو سیاست‌های قطعی ملت ایران است که باید همه  در این مسیر و هدف مشخص حرکت کنند و توصیه‌های مقام معظم رهبری را مدنظر قرار دهند.

به گفته محی‌الدینی، تاریخ انقلاب به خوبی گویای این مطلب است که دشمنان و در صدر آنها آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به هیچکدام از وعده‌های خود پایبند نیستند و عمل نکردند و فقط به دنبال رسیدن به منافع خود تلاش می‌کنند ، باید با بصیرت و پیروی از رهبری فرزانه اقدام کرد.

امام جمعه مهریز به نامگذاری سال به تولید، پشتیبانی ها، موانع زدایی ها از ظرف مقام معظم رهبری اشاره کرد و یادآور شد: برای جهش تولید و کمک به اقتصاد ملی یکی از مهمترین وظایف مسوولان است که بیش از گذشته به ظرفیت‌های داخلی در سایه مدیریت جهادی و روحیه انقلابی عنایت کنند.

محی‌الدینی با بیان اینکه عده‌ای منشا همه مشکلات کشور را به خارج ارتباط می‌دهند، بیان کرد: هرچند تحریم‌ها در اقتصاد و مشکلات معیشتی بی‌اثر نیست ولی بیشتر مشکلات ناشی از بی‌توجهی به داخل و استفاده نکردن از جوانان مومن و متخصص و بهره‌گیری نگرفتن از توانایی‌های کشور است .

امام جمعه مهریز به اهمیت انتخابات ۲۸ خرداد ماه امسال به خاطر تحولات جهانی و منطقه‌ای و توطئه‌هایی که از سوی استکبارجهانی علیه انقلاب صورت می‌گیرد اشاره کرد و گفت: باید همه مردم با بینش و بصیرت و بررسی کامل همراه با دوراندیشی به افراد مناسب برای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و  روستا رای دهند.

محی‌الدینی بیان کرد: هدف اصلی دشمنان در برهه کنونی با جنگ روانی و تبلیغاتی و پخش شایعات و تردیدها و تحریف‌ها، جلوگیری از حضور فعال مردم در انتخابات بهار امسال است، آنها باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری و درک شرایط حساس باشند و بیش از گذشته در این میدان حضور یابند.

وی گفت: حضور پرشور و انتخاب آگاهانه مردم مشت محکمی بر دهان دشمنان و نقش مهمی در عظمت و اقتدار انقلاب و خنثی کردن توطئه‌های کفرجهانی دارد و بدون شک مردم فهیم بار دیگر در این عرصه مهم سیاسی و اجتماعی خالق حماسه‌ای ماندگار می‌شوند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز به روز ارتش و تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و از نیروهای مسلح که با هماهنگی و آمادگی کامل  وظایف امنیتی و حفاظتی خود را در ابعاد  مختلف انجام می‌دهند قدردانی کرد و ارتقای این توانایی‌ها را با همراهی مردم و مسوولان خواستار شد.

محی‌الدینی در ادامه به تداوم شیوع کرونا در جامعه و خطرهایی  که به خاطر آن مردم را تهدید می‌کند اشاره کرد و یادآور شد: مردم باید برای پیشگیری از انتقال بیشتر ویروس نسبت به رعایت دقیق  نکات بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دقت کنند.

امام‌جمعه مهریز به اهمیت ماه مبارک رمضان و میهمانی خداوند اشاره کرد که مردم و جوانان قدر تمامی لحظات  آن را برای خودسازی و دیگرسازی با تلاوت کلام وحی، دعا و استغفار و ذکر حضرت حق در تمامی لحظات بدانند که راه عزت و سعادت در گرو عمل به وظایف شرعی است .

محی‌الدینی بیان کرد: پیام اصلی ماه صیام، کسب تقوای الهی و حرکت در مسیر حق و حقیت و عمل به سفارش دین مبین اسلام و ائمه اطهار (ع) است و باید با رعایت نکات بهداشتی برای رسیدن به آن بیش از گذشته اقدام کرد که فرصت‌ها زودگذر است و نباید آنها را به راحتی از دست داد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

یزد

همچنین معاون فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از تولید ویژه برنامه «افطارِ جان » شامل کلیپ های سه دقیقه ای  با سخنرانی حجت الاسلام راشد یزدی خبر داد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد به ایرنا، مصطفی زارع زاده با بیان اینکه این برنامه خانواده محور از طرف اداره فرهنگی این سازمان، تهیه و تولید شد، افزود: این کلیپ ها با موضوع های مختلف اجتماعی از قبیل مباحث قرآنی، ترویج فرهنگ زندگی قرآنی، پرورش معنویت در جوانان، ازدواج آسان واز این قبیل امور . در صحن آزادی بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) ضبط شد و هرشب ۳۰ دقیقه قبل از اذان مغرب از صفحه اینستاگرامی یزد فرهنگ پخش می شود.

وی گفت: در این ویژه برنامه بحث های خانواده ، ترویج زندگی امروزی به سبک قرآنی ، همسرداری و فرزند داری به مردم آموزش داده می شود.

قائم مقام سازمان یادشده درباره تولید و انتشار این ویژه برنامه به صورت مجازی اظهارکرد: باتوجه به حضور آقای راشد در مشهد و در شرایط کرونایی سفر به یزد مقدور نبود و با امید به لطف هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و  ولایت تصمیم بر این شد که ضبط این برنامه در مشهد صورت بگیرد.

یزد

 نمایندگان کمیسیون های تخصصی و موضوعی و مدیران سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد از مناطق زلزله زده شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد بازدید کردند. 

به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد به ایرنا به دنبال وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری در شامگاه ۲۹ بهمن ماه سال گذشته در سی سخت ، هشت نفر از نمایندگان کمیسیون های یادشده پس از هماهنگی با سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد و کمیته مدیریت بحران دنا فروردین ماه به آن شهرستان اعزام شدند. 

در این ماموریت ۲ روزه مهندسان با بازدید از ساختمان های آسیب دیده به همراه نماینده نظام مهندسی شهرستان به تهیه گزارش تصویری و مشاوره با مالکان بناهای آسیب دیده و بازدید از دفتر موقت خدمات طراحی و نظارت سازمان نظام مهندسی در محل حادثه پرداختند.  
همچنین در ‌جلسه ای با اعضای هیات مدیره نظام مهندسی استان یادشده در محل دفتر مرکزی در یاسوج، بحث و تبادل نظر در خصوص ابعاد حادثه و نحوه مدیریت بحران از لحظه اولیه حادثه انجام شد. 
در این جلسه پیشنهاد شد که در جلسات غیرحضوری و مشترک هر یک از کمیسیون های تخصصی سازمان های نظام مهندسی  یزد و کهگیلویه و بویراحمد به صورت مجازی ابعاد تخصصی حادثه مورد واکاوی قرار گیرد.

یزد

همچنین دانشکده منابع طبیعی دانشگاه یزد باهدف توانمندسازی پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی این واحد دانشگاهی در راستای حل مشکلات ملی در تعامل با سازمان های حفاظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری  و به منظور استفاده از جایگزین‌های مناسب برای مالچ های نفتی اقدام به راه اندازی آزمایشگاه ارزیابی تثبیت کننده های خاک کرد.

 رییس پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی دانشگاه یزد افزود: این آزمایشگاه با همت حوزه معاونت پژوهش و فناوری و دانشکده منابع طبیعی دانشگاه راه اندازی شد.

بهمن کیانی دلیل اهمیت این پروژه را گستردگی بیش از ۳۰ میلیون هکتاری پهنه های مستعد فرسایش بادی، منشای  گردوغبار و خطرهای اکولوژیک متعدد مالچ های نفتی ناشی از ترکیبات آلی و عناصر سنگین دانست و افزود: طرح ارزیابی فنی مالچ های غیرنفتی در قالب انجام آزمایش های تکمیلی و کاربرد میدانی آن با کارفرمایی سازمان حفاظت محیط زیست، دفتر ملی مقابله با گردوغبار از جمله طرح هایی است که مورد توجه سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری است.

به گفته وی مطابق این پروژه هفت نوع مالچ غیرنفتی از شرکت های مختلف داخلی که شرایط اولیه دستورالعمل فنی ارزیابی مالچ را در کمیته فنی ارزیابی مالچ ستاد مقابله با پدیده گردوغبار سازمان حفاظت محیط زیست احراز کرد، به دانشگاه یزد معرفی شد.

وی اضافه کرد: آزمایش های تکمیلی در دانشگاه یزد و آزمایش های میدانی در ۲ عرصه و سایت در قالب نمونه(پایلوت های )آزمایشی سایت کانال باد میبد و سایت تپه های ماسه ای «گودگوار »بافق در حال انجام است که با توجه به نتایج این طرح، امید است بتوان جایگزین‌های مناسبی برای مالچ های نفتی از ترکیبات غیرزیانبار در کشور ارایه کرد.

بهاباد

امام جمعه بهاباد با تبریک ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی گفت: امروز ارتش  ایران  در اوج  اقتدار و قدرت قرار دارد و آماده مقابله با هرگونه توطئه های استکبارجهانی است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های مجازی نماز جمعه این هفته با اشاره به دسیسه های دشمنان برای جدایی ارتش و ملت در روزهای آغازین انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن تاب تحمل همراهی ارتش با انقلاب و امام (ره) را نداشت و جنگ روانی علیه ارتش در داخل و خارج کشور به راه انداخت و آن را یک نیروی ضد مردمی معرفی کرد و می گفتند باید منحل شود.

وی افزود: امام ‏امت (ره) با صدور پیامی تاریخی در ۲۹ فروردین سال ۵۸ خطاب به ملت، از ارتش حمایت  و روز ارتش را معین کردند.

امام جمعه بهاباد ادامه داد : تلاش های خالصانه و اثر بخش نیروهای شجاع ارتش برای برقراری امنیت امروز به همگان ثابت شد و جرأت هرگونه تعرض از سوی قدرت های بیگانه را به کشور گرفت.

رییس  شورای فرهنگ عمومی بهاباد به رابطه خوب امام خمینی (ره) با بدنه ارتش اشاره کرد و یادآور شد: وجود شهدای والا مقامی مانند صیاد شیرازی، نامجو و شهید فلاحی و دیگر شهدا نشان داد بدنه ارتش به رهبر کبیر انقلاب اسلامی وفادار است.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه امروز صلابت ارتش  بر هیچ ابرقدرتی در دنیا مخفی نیست و یکی ازعواملی که دشمنان نظام را از فکر هرگونه تجاوز نظامی به خاک ایران منع کرد، همین صلابت نیروی های مسلح به ویژه ارتش مقتدر است افزود :روز ارتش در حقیقت یادگار ماندگار و بی بدیل امام راحل (ره) و روز نمایش اقتدار توان و قدرت و آمادگی بالای فرزندان ارتش است.

امام جمعه بهاباد همچنین با اشاره به حدیثی از پیامبراکرم (ص) درباره خواندن آیت الکرسی افزود : پیامبر خدا فرمودند هر کس ۱۰۰ مرتبه آیه الکرسی را بخواند چنان که همه عمر خود را عبادت کرده باشد.

وی برخواندن آیه الکرسی در همه مواقع به خصوص رفع بلا و گرفتاری تاکید کر و بر همه واجب است  که حتما آیه الکرسی را بخوانند .

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha