پارسال ۶۹۲۹ نفر در چهارمحال و بختیاری آموزش فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره نقش آموزش فنی و حرفه‌ای برای ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری، گفت: پارسال۶ هزار و ۹۲۹ نفر در استان در آموزشگاه‌های آزاد و دولتی استان آموزشهای فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند.

فرانک کبیری روز جمعه در گفت گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تعهد آموزش درآموزشگاه‌های آزاد استان در سال‌گذشته بیش از یک میلیون و ۲۶۲ هزار نفر ساعت بود، افزود: با توجه به محدودیت‌های کرونایی و تعطیل شدن فعالیت‌های آموزشی، این آموزشگاه‌ها ۶۷۶ هزار و ۱۳۳نفر ساعت در قالب سه هزار و ۴۶۲ نفر را آموزش دادند.

وی اظهار داشت:هم اکنون ۱۱۹ آموزشگاه آزاد در چهار بخش خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی فعال است که سال‌گذشته۱۴۲دوره در بخش صنعت، ۲۷ دوره در بخش صنعت، ۱۹ دوره در حوزه فرهنگ و هنر و ۱۱ دوره در بخش کشاورزی در این آموزشگاه‌ها برگزار شد.

به گفته وی، در استان ۱۹ مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای فعال است که در این مراکز نیز ۵۵۳ هزار  و ۶۲ نفر درقالب ۲ هزار و ۴۶۷ نفر آموزش دیدند.

کبیری، از تدوین ۴۸ استاندارد آموزشی مرتبط با جوش با مشارکت دانشگاه شهرکرد و تدوین استاندارد تهیه و پخت غذاهای محلی استان خبر داد و گفت: محتوای الکترونیکی تولید شده توسط مربی استان نیز عنوان برتر کشوری انتخاب شد و مربی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بروجن نیز به عنوان مربی پژوهنده در سطح کشور انتخاب شد.

وی افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزش و مشاوره شغلی زندانیان در محل زندان، افتتاح نخستین مرکز آموزشی تخصصی نمد، افتتاح نخستین آموزشگاه صنایع چوب استان، افتتاح نخستین آموزشگاه زیست فناوری و نخستین آموزشگاه مراقبت زیبایی، افتتاح نخستین مرکز آموزش تخصصی کسب و کار و کارآفرینی و راه اندازی کارگاه تولید محتوای الکترونیکی در استان را نیز از دیگر فعالیت این سازمان در استان عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، بالای ۸۵ درصد شرکت کنندگان در دوره‌های آموزش فنی وحرفه‌ای استان را زنان تشکیل می‌دهند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی بیش از ۹۷۹هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =