نماینده ملایر: حفظ ارزش پول ملی با تقویت تولید رقم می‌خورد

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب، با حل شدن مساله تولید، مساله اشتغال نیز حل و ارزش پول ملی افزایش می‌یابد و ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی، قدرت اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی کشور نیز افزایش خواهد یافت.

«هادی بیگی‌نژاد» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تولید در کشور ما خوب است، اما بین بازار توزیع و نحوه فروش باید تعادل و توازن ایجاد شود و مجلس برای بازنگری جدی در نظام توزیع برنامه‌هایی دارد.

وی با تاکید بر توجه به بازار توزیع و نحوه فروش به عنوان مهمترین حلقه مفقوده تولید، خاطرنشان کرد: بازاریابی و صادرات پس از بازنگری در نظام توزیع، ضرورتی مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه افزایش صادرات یک کالا موجب افزایش کیفیت، تولید و میزان رضایت‌مندی مشتری می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در عین حال عملکرد بانک‌ها را معضل جدی تولید دانست و ادامه داد: این در حالیست که بسیاری از تولیدکنندگان ما توان پرداخت سود ۱۸ درصد بانکی را ندارند.

بیگی‌نژاد ضمن تاکید بر تحقق شعار سال با حمایت جدی از تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها گفت: در حال حاضر مشکل بسیاری از پروژه‌های نیمه‌کاره و روی زمین مانده در کشور، عدم پیگیری پس از تخصیص اعتبار و صورت‌جلسه است، در حالی‌که کار باید تا به نتیجه رسیدن، ادامه پیدا کند و این همان پشتیبانی از تولید است.

وی به ضرورت طراحی پنجره واحد توسط مجلس شورای اسلامی در راستای مانع‌زدایی‌ها، تاکید و بیان کرد: نبود پنجره واحد یکی از خلاء‌های تولید است که موجب ایجاد موانع دست و پا گیر در مسیر راه تولیدکنندگان شده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترین راهکار حل مشکل تولید را پای کار بودن مسوولان تا رسیدن به نتیجه مطلوب دانست و افزود: بزرگترین معضل کنونی ما این است که کسی مسئولیت خود را نمی‌پذیرد و این امر به هیچ دیدگاه سیاسی و جناحی ربطی ندارد.

بیگی‌نژاد با اشاره به سند جامع همکاری‌ ایران و چین، گفت: قرارداد ۲۵ ساله یک تفاهم کلی و پیمان دوجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است که جزییات این تفاهم هنوز مشخص نشده است.

وی با اشاره به تلاش برای رفع تحریم‌ها، با بیان اینکه جو بایدن اختیار و قدرت کافی برای رفع تحریم‌های علیه ایران را ندارد، تاکید کرد: ساختار حقوقی تحریم‌ها به گونه‌ای است که برداشتنی نیست و از طرفی هدف آمریکا از وضع این تحریم‌ها، به رخ کشیدن قدرت خود به جهانیان و قرار دادن ایران در انزوای سیاسی است.

بیگی‌نژاد همچنین تغییر ساختار برنامه‌ریزی‌ها به جای رفع تحریم‌ها را یکی از راهکارهای کاهش قیمت دلار دانست و افزود: ما می‌توانیم با حمایت از بانک‌هایی که قادر به دور زدن تحریم‌ها هستند، ارزش پول ملی خود را حفظ کنیم، در کنار آن استفاده از طرح تهاتر کالا و خدمات راه حل دیگر برای حفظ و افزایش ارزش پول ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha