۲۷ فروردین ۱۴۰۰، ۱۰:۱۰
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84297087
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه کشت ۱۵۰ هکتاری گیاهان دارویی در قزوین برنامه ریزی شده است

قزوین-ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی امسال در سطح ۱۵۰ هکتار از اراضی مستعد کشاورزی استان برنامه ریزی شده است.

علی اکبری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: در این برنامه ریزی انواع گیاهان دارویی را مد نظر قرار داده ایم اما اولویت ما در این خصوص شامل گیاهانی چون گل محمدی، زعفران و گل گاوزبان می باشد که کشت آنها دارای توجیه اقتصادی بالایی برای کشاورزان است.

این مسوول اظهار داشت: استان قزوین از ظرفیت و استعداد بالایی در زمینه کشت گیاهان دارویی یاد شده برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان قزوین بیش از ۳۰۰ هکتار است، افزود: امیدواریم با تلاش کارشناسان جهاد کشاورزی در بخش ترویج و هماهنگی و ترغیب کشاورزان این سطح به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین توسعه قابل قبول کشت گیاهان دارویی در نقاط مستعد این استان را در گرو فرآوری و بازاریابی این محصولات دانست و گفت: سازمان جهاد کشاورزی از سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع تبدیلی در این بخش در قالب بخش خصوصی و همچنین شرکت های تعاونی روستایی حمایت می کند.

سالانه بیش از ۴۰ هزار تن انواع گیاهان دارویی در استان قزوین تولید می شود.

 گل گاوزبان،شیرین بیان،آویشن،رازیانه،سیاه دانه، سماق، زرشک، زعفران،گل محمدی،زالزاک، بابونه و ختمی از جمله گیاهان دارویی رویشی و کشت شده در استان قزوین است.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha