۲۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۲۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84296962
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۰ روستای مناطق سخت‌گذر لرستان پارسال گازرسانی شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: ۲۰۰ روستای واقع در مناطق سخت‌گذر و مسیرهای کوهستانی و جنگلی این استان پارسال گازرسانی شد.

"کرم گودرزی" روز جمعه با اعلام این مطلب به رسانه ها بیان کرد: برخلاف محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا و شرایط اقتصادی خاص، سال گذشته ۳۳۲ واحد صنعتی، کشاورزی و تولیدی در استان نیز گازرسانی شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای گازرسانی در لرستان تاکنون یک هزار و ۸۸۱ روستا در استان از نعمت گاز بهره مند شده اند، افزود: ضریب نفوذگازرسانی شهری و روستایی استان بیش از ۹۵ درصد است.

وی اظهار داشت: اکنون تنها حدود ۹ درصد روستاهای لرستان گاز ندارند که با برنامه‌ریزی انجام شده، پرونده روستاهای واجد شرایط گازرسانی استان در سال ۱۴۰۱ بسته می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان ادامه داد: از ۴۸۸ روستای لرستان که تاکنون گازرسانی نشده، عملیات اجرایی ۱۹۲ روستا در حال انجام، ۲۶ روستا در مرحله انتخاب پیمانکار، ۹۸ روستا بازاریابی و طراحی انجام شده است و ۱۷۲ روستا در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ گازرسانی می شود.

گودرزی با بیان اینکه میانگین درصد بهره مندی روستاهای کشور از گاز طبیعی ۸۴.۴ درصد و در لرستان ۹۱ درصد است تصریح کرد: با اجرای طرح گازرسانی علاوه بر اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کمک مهمی به حفظ محیط زیست می شود.

وی اظهار داشت: در روستاهای دارای طرح هادی مشکلی برای گازرسانی نیست اما در برخی روستاها متقاضیان خارج از طرح هادی قرار دارند و نمی توانیم به آنها خدمات بدهیم.

گودرزی با بیان اینکه اکنون تمام شهرهای استان بجز شول آباد گازرسانی شده اند بیان کرد: بیش از یکهزار و ۶۰۰ واحد صنعتی و ۹۹.۸ درصد خانوار شهری لرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. 

 وی اظهار داشت: از مجموع مصرف کنندگان گاز استان ۵۴۷ هزار و ۷۸ مشترک خانگی، ۲۵ هزار و ۳۳۶ عمومی و یک هزار و ۱۵ مشترک صنعتی هستند.

گودرزی عنوان کرد: از مجموع مشترکان استان ۴۰۵ هزار و ۴۷۶ مشترک شهری و ۱۵۱ هزار و ۱۶۵ مشترک روستایی می باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =